Subota, 25.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Bjegović: Hitno menjati proceduru rutinske kontrole

Bjegović: Hitno menjati proceduru rutinske kontrole

Savetnik predsednika vlade Srbije za nacionalnu bezbednost, Miroslav Bjegović, oglasio se povodom ubistva policajca u Loznici.

- Sinoćni napad na dvojicu policajaca u Loznici prilikom rutinske kontrole nije bio organizovan i planiran, nije imao političku pozadinu pa ne možemo govoriti o teroristickom aktu, već o ubistvu od strane kriminogenog napadača. Pretpostavljam da je u pitanju albanski narkodiler koji je imao kod sebe određenu količinu droge i oružje, zbog čega bi bio lišen slobode, pa je iz straha pucao na policajce, ali na šta je bio i spreman. Smatram da bi posle ovog tragičnog događaja pod hitno trebalo menjati način pristupa tj. bezbednosnu proceduru rutinske kontrole vozila i lica u njima kako bi se naši policajci maksimalno zastitili. Dobar primer prakse je u SAD koji je uveden upravo posle napada i ubistava njihovih policajaca u identičnim situacijama, smatra Prof. dr Miroslav Bjegović.

 

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Tomic
Amerika nikome ne moze da bude dobar primer ni za sta. Sto vise ingerencija daju Policiji povecava se i nasilje.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.