Subota, 06.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
FUDBALERI „CRNO-BELIH” JAČI ZA JOŠ JEDNOG DEFANZIVCA

Mihajlo Ilić: Partizan se ne odbija

Od dolaska u Bolonju nije odigrao nijedan meč u Seriji A, sada se vraća da pomogne klubu u kojem je ponikao
Mihajlo Ilić: Partizan se ne odbija
Изабрао најдражу опцију: Михајло Илић (Фото ФК Партизан)

Kapiten mlade reprezentacije Srbije Mihajlo Ilić vratio se u Partizan. On je u januaru potpisao za Bolonju, a biće na pozajmici u Humskoj do kraja sezone.

Mladi defanzivac stiže u Partizan u pravom trenutku, jer je klub nakon ispadanja iz svih evropskih takmičenja napustio upravo štoper, kapiten Svetozar Marković.

„O povratku u Partizan ne treba trošiti reči, jer je Partizan moja kuća! Iskustvo u Bolonji je bilo dragoceno za mene, kao mladog igrača, ali budući da sada ne bih mogao da se dokažem u punom svetlu, ovo je za mene, lično, najdraža opcija. Kažem opcija, jer je bilo još ponuda, ali kad Partizan zove, to je poziv koji se ne odbija”, rekao je Ilić, prenosi zvanični sajt Partizana.

„Drago mi je i da trener Aleksandar Stanojević želi da unese ’novu krv’ sa decom iz škole, koja osećaju klub, ’grizu’ za svaku utakmicu i zato sam presrećan što se vraćam kući, bar privremeno, jer mogu i ja da napredujem i da doprinesem svom timu”, dodao je fudbaler Partizana.

Poslednja utakmica koju je odigrao u crno-belom dresu bila je 171. večiti derbi kada je njegov tim slavio sa 2:1, a novi susret sa najljućim rivalom očekuje ga za samo deset dana.

Za Ilića su bili zainteresovani timovi iz italijanske druge lige, belgijski Mehelen i CSKA iz Moskve, ali on se ipak priključio timu Aleksandra Stanojevića. Sa mladom reprezentacijom Srbije ovog meseca je igrao mečeve protiv Ukrajine i Azerbejdžana u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.