Petak, 05.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Poslanici opozicije nisu glasali za zabranu eksploatacije litijuma

Poslanici opozicije nisu glasali za zabranu eksploatacije litijuma
Танјуг/Страхиња Аћимовић

Osam poslanika opozicije nije glasalo za predloženi zakon o zabrani eksploatacije litijuma i bora.

Zakon koji je, kako je najavljeno imao podrške cele opozicije, ipak nisu podržali svi poslanici tokom glasanja u Skupštini Srbije.

Za predloženi zakon nisu glasali Siniša Ljepojević poslanik grupe MI - glas iz naroda, Branko Lukić poslanik pokreta MI - snaga naroda, Miloš Jovanović, Zoran Sandić, Nenad Tomašević iz kluba Novi DSS-POKS-NADA, Šaip Kamberi i Vladimir Pajić iz kluba PSG-SDA-PDD, kao i Peđa Mitrović iz SSP-a.

 

Komentari15
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

simke
Ситуација са литијумом је од суштинског значаја, а опозиција остаје пасивна и неодговорна.
mirko
Неприхватање гласања о забрани експлоатације литијума само показује недостатак визије за напредак Србије.
aca
Овакав став опозиције само додатно оснажује владајућу већину и указује на потребу за промена у политичком систему.
koleee
Ova rasprava je uspela da deo opozicije promeni misljenje.
Marina
Opozicija je pokazala jos jednu slabost.A to je da su labilni.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.