Nedelja, 07.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Svetska premijera Su-57, peta generacija ruskog lovca (video)

Letelicom je upravljao odlikovani pilot, Sergej Bogdan
Svetska premijera Su-57, peta generacija ruskog lovca (video)
Принтскрин

Svetska premijera izvozne verzije pete generacije ruskog lovca Su-57 održana je u gradu Džuhaj na aero-mitingu „Eršou Čajna“ (Airshow China). Letelica se vinula u vazduh prvog dana izložbe, što je izazvalo ogromno interesovanje svih učesnika, prenosi Sputnjik.

Lovac je izveo pred publikom fantastične akrobatske manevre. Letelicom je upravljao odlikovani pilot, Sergej Bogdan.

Kako je ranije rekao generalni direktor državne korporacije „Rosteh“ Sergej Čemezov, Su-57 je jedini lovac pete generacije koji je potvrdio svoje napredne karakteristike u svim oblicima borbene upotrebe. Lovac je takođe veoma izdržljiv zahvaljujući niskoj vidljivosti i savremenom naoružanju.

„Rosteh“ je saopštio da je Su-57E zvezda ruske izložbe. Letelica ima supersoničnu brzinu leta i napravljena je uz primenu „stelt“ tehnologije. Intelektualizacija sistema Su-57 mu omogućava da preuzme neke od pilotskih funkcija, uključujući pilotiranje i pripremu za upotrebu oružja.

Izvozna verzija Su-57 je izložena na „Eršou Kina“ na otvorenom prostoru pored aerodroma. Učesnici izložbe imaju mogućnost da fotografišu letelicu i da se upoznaju sa njenim karakteristikama.

 

Komentari13
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Petar
Amerikanci i njihovi saveznici već imaju na stotine aviona pete generacije F-22 i F-35. Mislim da ih sa F-35 koji se raširio u upotrebi u savezničkim zemljama taj broj penje na preko 1000 primeraka.
Дуле
Да знам ђе је та Куба, лично би ишао да помогнем браћи Американцима!
mirko
sesta generacija ne postoji.. a da ji ameri imaju, rusi bi vec bili na desetu...
Marko
Su-57 nije avion pete generacije.
Perko
Prikazan je jedan od starih letnih prototipova Su 57 a ne serijski primerak, tako da je to u reklamne svrhe proglašen izvoznom verzijom koja tek treba da se napravi. Što ne znači da je Su 57 loš, naprotiv.
Tanja
Koje akumulatore koristi i da li ima elektroniku neku ili opet sve na kurblu?

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.