Ferer: Još nisam odlučio da li će Nadal igrati u Dejvis kupu
MALAGA – Selektor teniske reprezentacije Španije David Ferer izjavio je danas da još nije odlučio da li će Rafael Nadal igrati protiv Holandije u četvrtfinalu Završnog turnira Dejvis kupa u Malagi, prenosi AP.
Nadal je 10. oktobra objavio da će mu Dejvis kup biti poslednji turnir u karijeri.
Novinari su Nadala pitali da li je spreman za mečeve u Dejvis kupu i da li će igrati protiv Holandije.
„To je pitanje za selektora”, odgovorio je Nadal.
Selektor Španije je potom dobio isto pitanje.
„Još ne znam. U ovom trenutku, još nisam odlučio koji teniseri će sutra igrati”, naveo je Ferer, javlja Tanjug.
Selekcije Španije i Holandije igraće sutra u četvrtfinalu Završnog turnira Dejvis kupa u Malagi. Pobednik ovog duela sastaće se u polufinalu sa boljim iz meča između Nemačke i Kanade.
Nadal je u poslednje dve sezone imao dosta problema sa povredama.
„Nisam ovde da bih se povukao. Ovde sam da pomognem ekipi da osvoji titulu. Ovo je moja poslednja nedelja u ekipnom takmičenju i najvažnije je da pomognem ekipi. Emocije će posle doći”, rekao je Nadal.
Španski teniser je istakao da uživa u ovoj nedelji.
„Ne obraćam mnogo pažnje na povlačenje. Posle ove nedelje, to će da bude velika promena u mom životu”, istakao je Nadal.
Pored Nadala u reprezentaciji Španije se nalaze još Karlos Alkaraz, Marsel Granoljers, Roberto Bautista Agut i Pedro Martines.
U preostala dva četvrtfinala Dejvis kupa sastaće se: Italija – Argentina i SAD – Australija.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


