Ukrajinci napali nuklearnu elektranu
Ukrajinska vojska napala dronovima zaporošku nuklearnu elektranu, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
"Oružane snage Ukrajine su 5. januara ponovo pokušale da napadnu nuklearnu elektranu i grad Energodar u Zaporoškoj oblasti, koristeći osam bespilotnih letelica tipa aviona. Sredstvima protivvazdušne odbrane, sve letelice su uništene", navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane.
Kada je jedan od oborenih dronova pao, eksplodirao je i zapalio se na krovu centra za obuku zaporošske nuklearne elektrane. U elektrani nema žrtava i krupnih oštećenja, a radijaciona situacija je normalna. Personal zaporoške nuklearne elektrane nastavlja da radi u standardnom režimu", navodi se u saopštenju.
Ministarstvo je istaklo da kijevski režim ne prestaje sa pretnjama katastrofom u nuklearnoj elkektrani.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


