Poslednji meč za čast
Od izveštača „Žurnala”
Sevilja – Potpuno rasterećeni, Beograđani su doputovali sinoć u Sevilju gde će večeras odigrati poslednjih 90 minuta na evro sceni u 2008. Bez „požutelog” Žuke, možda i bez povređenih Stevanovića i Đorđevića, Partizan će pokušati što časnije da proda kožu na „vrućem” terenu u Andaluziji, protiv Sevilje (20,45 č – RTS).
Partizanov trener Slaviša Jokanović, koji je kao igrač mnogo puta igrao na ovom stadionu, o protivniku kaže:
– Poslednjih nekoliko godina Sevilja je napravila dobar posao, izuzetno je dobro kupovala, još bolje je prodavala... U Španiji se priča da imaju najbolji skauting i sam taj „biznis plan” pomoću kojeg su uspevali jeftino da dovedu, a skupo da prodaju i opet nadomeste odlazak najboljih igrača, doneo im je u poslednjih nekoliko godina odlične rezultate, što je za svako poštovanje.
Što se tiče susreta, Jokanović izjavljuje:
– Došli smo s dosta umornih i neizvesnih igrača zbog povreda. Nemamo takmičarski prioritet da moramo da tražimo pobedu. Napravićemo ekipu koja do sada nije imala priliku toliko puta da izlazi, ne zbog toga da bih nekog odmarao, već zbog velikog broja utakmica, povreda.... Pokušaćemo da ih sačekamo i iznenadimo.
Stevanović i Đorđević su povređeni, ali ih Jokanović nije otpisao:
– Sada su povređeni, ali videćemo do meča…
S jedne strane povreda, s druge – Luis Fabijano, a u sredini Nenad Đorđević. Primiti injekciju, stisnuti zube, zaigrati, jer ne igra se svaki dan protiv Sevilje, ili reći – ne mogu... Kapiten mora da odluči, a nije mu lako... Ne ostavlja se ekipa kad joj je teško...
– Ne znam da li ću igrati. Mislio sam da ni protiv Standarda neću izdržati do poluvremena pa sam ostao do kraja...
Đorđević zna da Partizan večeras u Sevilji uprkos stvarnosti na tabeli „C” grupe Lige Uefe, ipak ne bi smeo da se obruka:
– Ovo nam je poslednji meč u grupi i s obzirom na to da do sada nismo osvojili ni bod pokušaćemo da se oprostimo na najbolji način. Da li ćemo izvući bod, sva tri ili nijedan, ne znam, ali daćemo maksimum svi – ko god bude istrčao na teren.
Partizanova grupa u bila je jaka kao da je u pitanju Liga šampiona?
– To smo osetili na svojoj koži i u susretima sa Sampdorijom i Standaradom ali i Štutgartom u Nemačkoj. Ove ekipe nisu u onom kremu među top 10-15, ali su sigurno ozbiljni timovi koji svaku grešku naplaćuju. Za mene je ulazak u Ligu Uefe izuzetno velik uspeh, pogotovo za ovu mladu ekipu. Imali smo pehova, nismo mogli da igramo u najjačem sastavu gotovo ni na jednoj utakmici što zbog povreda, kartona...
Kako sačuvati Luisa Fabijana ili Kanutea, u zavisnosti ko će igrati?
– Ko god da igra, radi se o igračima koji su u „A” klasi svetskih napadača. Biće izuzetno teško, ne samo njih dvojicu sačuvati... Rezultati Sevilje govore o kakvim se fudbalerima radi. Mnogo puta su na svom terenu bez problema pobedili i Barselonu i Real... Ovo je veliko iskušenje za nas, ali skinutih i spuštenih gaća nećemo ići tamo. Daćemo svoj maksimum, da li će biti dovoljno ne znam... Učinićemo sve da sami sebe posle utakmice možemo da pogledamo u oči.
-----------------------------------------------------------
Ljajić najmlađi u meču
Adem Ljajić će večeras biti najmlađi učesnik poslednjeg ovogodišnjeg Partizanovog evro izazova. Sjajan u nacionalnom šampionatu protiv OFK Beograda, sramežljiv na evro sceni sa Standardom, utakmicu sa Seviljom ipak ne čeka u strahu:
– Ispali smo iz Evrope, ali nam je važno da pokažemo da nismo slučajno ovde i opravdamo očekivanja ljudi iz kluba i navijača. Gledao sam Sevilju mnogo puta na televiziji. Svi igrači su najviša evropska klasa, ali dobro, ne treba da se uplašimo...
-----------------------------------------------------------
Jovičić: Vukadinović izneo lični stav
Izjava Dragoljuba Vukadinovića i najava smene Slaviše Jokanovića iznenadila je potpredsednike Partizana Zorana Mirkovića i Mileta Jovičića koji su na čelu „crno-bele” ekspedicije ovde u Sevilji.
– Dragoljub Vukadinović izjavio?! To može da bude samo njegov lični stav, a na upravnom odboru o Jokanoviću nismo ni razgovarali – uverljiv je Mile Jovičić uz podsećanje Darka Grubora, generalnog sekretara kluba da sednica upravnog odbora posle utakmice sa Štutgartom nikad nije ni održana.
Potpredsednik šampiona Srbije ističe da ne želi polemike preko medija:
– Ta izjava Dragoljuba Vukadinovića nije vredna daljeg komentara.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


