Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Последњи меч за част

Последњи меч за част
Без страха против Севиље: Љајић Фото Ж. Јовановић

Од извештача „Журнала”
Севиља – Потпуно растерећени, Београђани су допутовали синоћ у Севиљу где ће вечерас одиграти последњих 90 минута на евро сцени у 2008. Без „пожутелог” Жуке, можда и без повређених Стевановића и Ђорђевића, Партизан ће покушати што часније да прода кожу на „врућем” терену у Андалузији, против Севиље (20,45 ч – РТС).

Партизанов тренер Славиша Јокановић, који је као играч много пута играо на овом стадиону, о противнику каже:

– Последњих неколико година Севиља је направила добар посао, изузетно је добро куповала, још боље је продавала... У Шпанији се прича да имају најбољи скаутинг и сам тај „бизнис план” помоћу којег су успевали јефтино да доведу, а скупо да продају и опет надоместе одлазак најбољих играча, донео им је у последњих неколико година одличне резултате, што је за свако поштовање.

Што се тиче сусрета, Јокановић изјављује:

– Дошли смо с доста уморних и неизвесних играча због повреда. Немамо такмичарски приоритет да морамо да тражимо победу. Направићемо екипу која до сада није имала прилику толико пута да излази, не због тога да бих неког одмарао, већ због великог броја утакмица, повреда.... Покушаћемо да их сачекамо и изненадимо.

Стевановић и Ђорђевић су повређени, али их Јокановић није отписао:

– Сада су повређени, али видећемо до меча…

С једне стране повреда, с друге – Луис Фабијано, а у средини Ненад Ђорђевић. Примити инјекцију, стиснути зубе, заиграти, јер не игра се сваки дан против Севиље, или рећи – не могу... Капитен мора да одлучи, а није му лако... Не оставља се екипа кад јој је тешко...

– Не знам да ли ћу играти. Мислио сам да ни против Стандарда нећу издржати до полувремена па сам остао до краја...

Ђорђевић зна да Партизан вечерас у Севиљи упркос стварности на табели „Ц” групе Лиге Уефе, ипак не би смео да се обрука:

– Ово нам је последњи меч у групи и с обзиром на то да до сада нисмо освојили ни бод покушаћемо да се опростимо на најбољи начин. Да ли ћемо извући бод, сва три или ниједан, не знам, али даћемо максимум сви – ко год буде истрчао на терен.

Партизанова група у била је јака као да је у питању Лига шампиона?

– То смо осетили на својој кожи и у сусретима са Сампдоријом и Стандарадом али и Штутгартом у Немачкој. Ове екипе нису у оном крему међу топ 10-15, али су сигурно озбиљни тимови који сваку грешку наплаћују. За мене је улазак у Лигу Уефе изузетно велик успех, поготово за ову младу екипу. Имали смо пехова, нисмо могли да играмо у најјачем саставу готово ни на једној утакмици што због повреда, картона...

Како сачувати Луиса Фабијана или Канутеа, у зависности ко ће играти?

– Ко год да игра, ради се о играчима који су у „А” класи светских нападача. Биће изузетно тешко, не само њих двојицу сачувати... Резултати Севиље говоре о каквим се фудбалерима ради. Много пута су на свом терену без проблема победили и Барселону и Реал... Ово је велико искушење за нас, али скинутих и спуштених гаћа нећемо ићи тамо. Даћемо свој максимум, да ли ће бити довољно не знам... Учинићемо све да сами себе после утакмице можемо да погледамо у очи.

-----------------------------------------------------------

Љајић најмлађи у мечу

Адем Љајић ће вечерас бити најмлађи учесник последњег овогодишњег Партизановог евро изазова. Сјајан у националном шампионату против ОФК Београда, срамежљив на евро сцени са Стандардом, утакмицу са Севиљом ипак не чека у страху:

– Испали смо из Европе, али нам је важно да покажемо да нисмо случајно овде и оправдамо очекивања људи из клуба и навијача. Гледао сам Севиљу много пута на телевизији. Сви играчи су највиша европска класа, али добро, не треба да се уплашимо...

-----------------------------------------------------------

Јовичић: Вукадиновић изнео лични став

Изјава Драгољуба Вукадиновића и најава смене Славише Јокановића изненадила је потпредседнике Партизана Зорана Мирковића и Милета Јовичића који су на челу „црно-беле” експедиције овде у Севиљи.

– Драгољуб Вукадиновић изјавио?! То може да буде само његов лични став, а на управном одбору о Јокановићу нисмо ни разговарали – уверљив је Миле Јовичић уз подсећање Дарка Грубора, генералног секретара клуба да седница управног одбора после утакмице са Штутгартом никад није ни одржана.

Потпредседник шампиона Србије истиче да не жели полемике преко медија:

– Та изјава Драгољуба Вукадиновића није вредна даљег коментара.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.