Četvrtak, 25.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Stevandić: U Sarajevu prave Hamas; Mi štitimo Ustav

Stevandić: U Sarajevu prave Hamas; Mi štitimo Ustav
Фото РТРС

Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić rekao je danas da Republika Srpska ne ruši ustavni poredak, ali ni teritorijalni integritet BiH i istakao da  ministar odbrane u Savetu ministara Zukan Helez saziva tajne sastanke na kojem se razgovara o radikalizaciji odnosa.

"Helez organizuje tajne sastanke sa oficirima. Prave tajne planove i oni su jedini koji ruše ustani poredak. Oni govore o stvaranju bosanskog Hamasa. To građani treba da znaju. Republika Srpska je spremna da brani svoje principe, ustavnost i institucije. Ne želimo da neko na bazi lažnih optužbi stvori bosanski Hamas i seme zla, posle čega neće biti mira u BiH", rekao je Stevandić novinarima u Banjaluci.

On kaže da Republika Srpska ima spreman odgovor i da sve radi javno, a s ciljem zaštite ustavnog poretka.

"Nećemo dozovoliti da živimo u zemlji u kojoj deluje Hamas", poručio je Stevandić.

On kaže da je sva medijska haranga krenula iz Sarajeva, a s istim ciljem, da se ponizi Republika Srpska u čemu učestvuje i opozicija.

"Želim da poručim da su oni svi deo istog projekta. Predsednik Republike Srpske i srpski član i predsedavajuća Predsedništva BiH Željka Cvijanović sazvali su sastanak sa rukovodiocima bezbednosnih agencija i bili su izloženi pritisku, a sve je bilo javno za razliku od funkcionera iz Federacije koji sve rade tajno", istakao je Stevandić, prenela je Srna, prenosi Tanjug.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Пеле
Они који прете ратом у прошлом нису контролисали ни 25% територије БИХ, Срби су били катастарски власници 64% територије БИХ, уз помоћ НАТО снага присилили су Србе на 49% територије БИХ, па су им после Дејтона још отели и Брчко и прогласили дистриктом, отели преко 80 надлежности РС и пребацили на БИХ, покушали отети сву имовину РС и на крају осудили председника Додика у ствари цео Српски народ, а како сада оно мало Срба живе у ФБИХ то је туга, докле више.
zion
Ovakva poredjenja mogu samo da stete RS. Palestinci moraju da zivotare praktucno u zatvoru aparthejd drzave kakva je Izrael, bez osnovnih ljudskih prava, vec godinama pod terorom koji se povremeno pretvara u otvoreni genocid. Hamas je pokret otpora u takvim uslovima. Izjednaciti stanje bosnjaka, vecine u BiH koja pokusava da terorise Srbe, sa stanjem Palestinaca, je vise nego glupo.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.