Subota, 21.06.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
TEMA NEDELjE: PROMENE NA TRŽIŠTU NEKRETNINA

Novi Sad se gradi u visinu

Na periferiji grada, na lokacijama kao što su Veternik, Salajka, Sajlovo, prosečna cena po kvadratnom metru iznosi 1.500–1.600 evra, a u centru dostiže i 4.000 evra
(Саша Димитријевић)

Novi Sad – Na novosadskom tržištu stanova, stanje je – dinamično. Prodaju se i kupuju sve kvadrature stanova. Manje kvadrature češće nego one veće, ali je dinamika dobra. Sve u svemu, dosta se kupuje u Novom Sadu, a sad pogotovo zbog subvencionisanih kredita za mlade, kaže za „Politiku” Gordan Lemajić, član Upravnog odbora „Klastera nekretnine”. 

Prosečna cena u Novom Sadu, prema njegovim rečima, kreće se između 2.000 i 2.200 evra po kvadratu stana, što pre svega zavisi od lokacije. Na periferiji grada, na lokacijama kao što su, kako navodi, Veternik, Salajka, Sajlovo, prosečna cena po kvadratnom metru iznosi 1.500–1.600 evra, a u centru Novog Sada dostiže i 4.000 evra.

„Tako da kad sve saberemo, oduzmemo i podelimo, dođemo do prosečne cene od 2.000 do 2.200 evra za kvadratni metar. E sad, ljudi koji barataju sa manje novca odlučuju se za periferiju grada, dok oni koji mogu da priušte nekretninu bliže centru uzimaju skuplje”, navodi sagovornik.

Lemajić smatra da je Novi Sad sa svojim ulicama i gradskim prevozom dobro organizovan, tako da se sa periferije do centra može stići za manje od pola sata, a kada gužve nema i za petnaestak minuta.

Grad poslednjih godina ima urbanističku politiku razvoja Novog Sada koji ide u visinu. Takav model je uveliko primetan na terenu, mada ima i primera izgradnje stambenih kompleksa na obodu, kao što je na putnom pravcu od Gradskog groblja ka Veterniku.

Stanogradnja koja je u toku menja fizionomije čitavih delova grada kao što su Petrovaradin ili Podbara. U okolini drumsko-železničkog mosta, poznatog kao Žeželjev, koji direktno spaja ove delove Novog Sada, intenzivno se gradi u visinu. Veliki broj stanova tek treba da nikne na tom prostoru koji je u prošlosti bio industrijski i zanatlijski kraj – nekada novosadska periferija, a sada na desetak minuta hoda od najužeg gradskog centra.

Za kupce koji traže mirnije sredine u odnosu na Novi Sad, agenti nekretnina preporučuju okolna mesta, poput Bečeja ili Srbobrana.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.