Dodik: Nikada se nećemo saginjati pred nepravdom
Republika Srpska neće pristati na pravno nasilje i na političko ućutkivanje, kao ni na poniženja kroz istorijske podudarnosti koje vređaju, poručio je danas predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
On je upitao ko je još u Evropi u poslednjih 100 godina imao moć da sam napiše zakon, potpiše ga, proglasi važećim - i da za to ne odgovara nikome.
"U Bosni i Hercegovini, danas, jedan takav čovek postoji. Nemac. Neizabran. Bez legitimiteta. Bez mandata. I upravo on traži da me hapse po svom vlastitom zakonu - koji nije prošao nijednu instituciju", napisao je Dodik na platformi Iks.
I sve to, ukazao je, u nedelji u kojoj se srpski narod priseća Jasenovca, najvećeg stradanja našeg naroda, genocida koji je sproveden pod kapom nacističke Nemačke.
"Zločina za koji niko u Sarajevu ni danas nema snage da izgovori ni ime ni istinu", naveo je Dodik.
Simbolika, ukazao je, preteška da bi bila slučajna.
"Republika Srpska neće pristati na pravno nasilje. Na političko ućutkivanje. Na poniženje kroz istorijske podudarnosti koje vređaju našu žrtvu, našu volju i naše pravo da živimo slobodno, u miru i sa svojim zakonima. U ime onih kojih više nema i onih koji dolaze: nećemo se saginjati pred nepravdom. Nikad", izričit je Dodik, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


