Vreme za prekid crne serije
Novak Đoković izgleda spremno da osvoji 25. grend slem turnir u karijeri. Pokazao se protiv raznorazne konkurencije, a sada je red za najboljeg na svetu. Srpski teniser će se za osmo finale Rolan Garosa u karijeri boriti sa Janikom Sinerom - večeras od 19 časova.
Centralni teren "Filip Šatrije" biće pozornica za novi spektakl "belog sporta", a takođe i prilika da naš reprezentativac prekine niz pobeda koji je Italijan vezao protiv njega. Za sada su se sastali osam puta, a imaju podjednak učinak jedan protiv drugog. Đoković nije slavio nad prvim na planeti od 2023. godine, a ovo će biti tek drugi put da se susreću na šljaci.
Iako je imao "klimav" start sezone na crvenoj podlozi, najbolji svih vremena trenutno neguje niz od 10 vezanih pobeda. Na Otvorenom prvenstvu Francuske igra bez premca, a definitivno podseća na "stare dane". Igra mu je bila besprekorna, pogotovo protiv Zvereva kog je savladao prvenstveno prelepim i preteškim poenima. Njegov najveći adut u četvrtfinalu bio je drop šot - udarac kojim je matirao Zvereva i koji je prokomentarisao na pres konferenciji:
- Možda protiv Rafe je bilo tako, previše mečeva sam igrao da se setim. Bilo je tu vetra, posebno u poslednjem gemu mislim da se vetar ubrzao i sa te strane kao da sam igrao protiv dva igrača. Loptica ne ide nigde, to se ne vidi sa tribina i TV-a, ali na terenu je tako. Mislio sam da ne mogu da pogodim viner, pa sam odlučio da rizikujem sa drop šotovima i servis volejima. Morao sam to da uradim. On je bio konstantan u poslednjem gemu, nije grešio, pa sam rizikovao. Sjajan meč, pobeda protiv jednog od najboljih igrača na svetu. Sigurno da zbog ovakvih mečeva i iskustava i dalje radim i igram. To je potvrda meni da i dalje mogu da igram na najvišem nivou. Sjajan osećaj i pokušavam da uživam u tome, rekao je Đoković.
Srpskog tenisera je takođe služio i servis, o kom je imao šta da kaže u intervjuu na francuskom na glavnom terenu, odmah nakon pobede:
- Razmišljam sam o servisu. Ne znam kako se kaže na francuskom... Fokusirao sam se na disanje, nismo imali previše vremena da se pripremimo taktički. Bila je i situacija sa vetrom i pokušao sam da se priviknem na te okolnosti. Sve je funkcionisalo, ali je bilo komplikovanije kako je odmicao gem. Bukvalno razmišljate o taktici i tome što ste toliko vremena proveli na terenu, poručio je Novak.
Nije cela godina bila ovako uspešna. Ostvario je titulu broj 100 u svojoj karijeri, ali mu je to jedini "hajlajt" u sezoni. Na Rolan Garosu igra sjajno, što mu je bio i plan:
- Morao sam da pronađem način da se vratim za grend slem. Nije tajna, tako je godinama, ali posebno sada - sve se svodi na grend slemove za mene. Tu želim da igram najbolji tenis i to uspevam i da radim. Pobeda protiv Alkaraza na AO, sada protiv Zvereva, to je dokaz meni i svima da mogu i dalje da igram na najvišem nivou. Najbolji sam u tim situacijama, tada pružam svoje najbolje. Nadam se da ću fizički uspeti da izdržim sa Sinerom. Veliki izazov za mene, biće sve teže, ali tako je kako je na najvišem nivou.
Danas će ići na prvog na planeti, protiv kog će imati posebnu motivaciju:
- Janik je najbolji igrač u poslednjih nekoliko godina. Zasluženo je tu gde jeste, igra sjajan, napadački tenis i jak u svakom aspektu svoje igre. Nismo igrali već neko vreme, ali imali smo dosta uzbudljivih mečeva. Igrali smo 3-4 meča na betonu u jednom trenutku u kratko vreme, ali mislim da smo na šljaci samo jednom u Monte Karlu pre par godina. To je polufinale Grend slema protiv broja 1 na svetu i daću sve od sebe da budem najbolji mogući, zaključio je olimpijski šampion.
Đoković: Znam i ne znam kako zaustaviti Sinera
Novak Đoković večeras ide u koštac sa Janikom Sinerom - prvim reketom sveta koji igra fenomenalno na ovom turniru. Iako mu konkurencija nije bila toliko zahtevna, još nije izgubio set na Rolan Garosu:
- Znam i ne znam kako ga zaustaviti. Znam šta da očekujem od Janika. On će igrati sigurno na visokom niviou, kako igra svaki turnir u poslednjih godinu i po dana. Ništa manje ne očekujem od njega. Ovakvi izazovi izvlače najbolje od mene. Igrati protiv broja 1 u završnici slema, nema veće motivacije od toga za mene. Kako ću ga zaustaviti? O tome ne razmišljam, već o tome kako ću ja igrati na terenu i dobro se osećati. Sa timom ću sutra raditi na nekim jedinstvenim stvarima, koje će biti bitne kada budem igrao protiv Janika, poručio je srpski teniser.
L. S.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


