Novi napad na Fordo
Podzemno iransko postrojenje za obogaćivanje uranijuma u Fordou danas je ponovo napadnuto, prenela je iranska državna televizija.
U izveštaju se ne navode podaci o šteti niti ko je izveo napad, međutim potvrđuje se da je Izrael tokom dana izvodio vazdušne napade širom Irana, prenosi AP.
Sjedinjene Američke Države su u nedelju izvele veliki napad na tri iranska nuklearna objekta, uključujući Fordo, što je zahtevalo upotrebu razornih bombi za razbijanje bunkera.
Sumnja se da je u današnjim izraelskim vazdušnim napadima pogođena i glavna kapija ozloglašenog zatvora Evin u Teheranu, a iranski mediji nagađaju da je napad izveden dronom.
Zatvor Evin je poznat po tome što su u njemu zatočene osobe s dvojnim ili državljanstvom neke zapadne zemlje.
Evin, koji je pod sankcijama SAD i Evropske unije, ima i specijalizovano odeljenje za političke zatvorenike i one sa vezama na Zapadu.
Tim odeljenjem upravlja Revolucionarna garda Irana koja odgovara samo vrhovnom vođi ajatolahu Aliju Hamneiju.
Izrael nije odmah preuzeo odgovornost za ova dva napada.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


