Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Glišić: Potpuni debakl blokadera

Glišić: Potpuni debakl blokadera
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ

Ministar za javna ulaganja Darko Glišić izjavio je danas da su akcije blokadera izgubile svaki smisao i postale bizarne i istakao da prevrtanje kontejnera nije borba za bolju Srbiju, kao i da je sve manje građana koji veruju u ono što blokaderi rade.

Glišić je rekao da najavljene blokade jutros nisu uspele i da su blokaderi doživeli potpuni debakl, a da je 20-ak ljudi pokušalo da blokira ulice u gradu od dva miliona stanovnika.

''Sve više raste bes građana koje mala grupa ljudi svakog dana maltretira i iživljava se nad njima, sprečavajući ih da se normalno kreću i žive'', rekao je Glišić za TV Pink.

Naglasio je da država nije posegla za represivnim merama, već da preventivno deluje i da policija na raskrsnicama gde se pojave blokaderi izgura okupljene sa strane, bez upotrebe prekomerne sile, želeći da pošalje poruku onima koji to rade da dobro rasmisle i da to više ne rade.

''Mislim da smo dali primer čitavom svetu kako policija na, za policiju težak način, može polako i postepeno da stavi pod kontrolu sve ono što su problemi koji se pojavljuju na ulici. Imate ljude koji, što ih je manje, postaju sve agresivniji i sve bizarniji u svom ponašanju'', rekao je Glišić.

Dodao je da kontejnere prevrći i izbacuju smeće oni koji su pre dve godine bili ''vajni ekolozi',' koji su pričali o ekologiji, litijumu, očuvanju životne sredine, a sad prevrću kontejnere i bacaju smeće po ulici i na najružniji način ismevaju radnike ''Gradske čistoće'' koji rade svoj posao i brinu o čistoći javnih prostora.

''To pokazuje crte fašizma koje su se pojavile u pojedinim grupicama koje funkcionišu što na fakultetima, što kroz razna udruženja koja su osnovali. To ismevanje ljudi koji rade svoj posao, da su manje vredni od njih, to su osnovni oblici fašizma, toga nije bilo od 1940.godine, ali se u 2025. godini pojavljuje u jednoj susednoj državi u obliku u kakvom nije bilo ni za vreme Drugog svetskog rata'', rekao je Glišić aludirajući na koncert hrvatskog muzičara Marka Perkovića Tomsona u Zagrebu.

Istakao je da više nema dileme da je propao pokušaj obojene revolucije u Srbiji i da će se vlast menjati na izborima, a ne na ulici i dodao da će oni koji blokiraju morati nešto drugo da ponude građanima osim smeća i kontejnera što su, kako je istakao, pokazali i ponovljeni izbori u Kosjeriću.

''Da su ti izbori možda bili pre 28. juna, možda bi oni i dalje imali neki glas više od nas, ali nakon što su počeli da bacaju smeće po ulicama Beograda i ostalih gradova, nakon iživljavanja nad biračima, 67 birača u Kosjeriću je promenilo mišljenje i glasalo za našu listu'', naveo je Glišić.

On je rekao da blokaderi ne uče iz svojih grešaka, već da ih ponavljaju, kao i da im je predsednik Srbije nekoliko puta ''otvarao vrata'' da proglase pobedu i da sačuvaju nešto svog obraza i kredibiliteta, ali su oni, kako je naveo, nastavili dalje.

''Ovo ludilo sad je direktna posledica toga da na vreme nisu znali da izađu iz igre koju su zaigrali'', rekao je Glišić.

Komentarišući navode da otvorena deonica auto-puta Požega-Pakovraće navodno nije bezbedna, Glišić je rekao da o tome govore nesvršeni studenti sa nekoliko položenih ispita, a da su inženjeri koji rade decenijama i imaju iskustvo stavili svoje potpise i dali mišljenje da je sve potpuno bezbedno.

''Auto-put krcat, svi se voze, čak i oni koji te gluposti govore vozikaju se od Požege do Čačka i dalje ka Beogradu, jer i oni sami znaju da su to gluposti'', rekao je Glišić. 

 

 

 

 

 

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Bojan
Država ne koristi represiju, već primenjuje zakon – blokade su zakonito razbijene i sankcije su neizbežne .
Luka
Ako ne bude sankcija za rektore, građani neće verovati u pravnu sigurnost
Nole
Hvala građanima što su pokazali da Srbija hoće da ide napred, a ne unazad
Zeljko
Dekan FDU Miloš Pavlović doveo je na taj fakultet hrvatsku novinarku Ivu Anzulović, koja je dočekivala blokadere u Virovitici i koja je osvedočeni ustaša, nosi majice “za dom spremni”, posećuje grob Franje Tuđmana i veliča ustaške “postrojbe” koje su klale Srbe u Oluji.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.