Vežba srpske i mađarske vojske „Komšije 25“
Na poligonu „Pasuljanske livade“ počela je taktička vežba koju zajednički izvode pripadnici Vojske Srbije i Mađarske vojske.
Cilj vežbe, koja traje do 7. oktobra, je unapređenje osposobljenosti za planiranje i izvođenje operacija multinacionalnih snaga i organizovanje sadejstva i saradnje, uz jačanje međusobnog poverenja i razmenu iskustava.
Tokom višednevnog boravka na terenu, pripadnici Prve brigade kopnene vojske i 30. mehanizovane pešadijske brigade Mađarske vojske uvežbavaće borbene radnje i postupke prilikom angažovanja u operacijama na taktičkom nivou, uz upotrebu savremenih borbenih vozila i sredstava za izviđanje i prikupljanje obaveštajnih podataka. Izvođenje marša sa prelaskom u napad, kontrola teritorije, pretres terena i medicinska evakuacija, samo su deo aktivnosti predviđenih scenarijom vežbe.
Osim unapređenja vojno-vojne saradnje i ukupnih bilateralnih odnosa dveju zemalja, značaj vežbe ogleda se i u podizanju kapaciteta za planiranje, organizovanje i izvođenje međunarodnih vežbi i sposobnosti jedinica Vojske Srbije za angažovanje u mirovnim operacijama.


Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


