Povređeni američki vojnici u Poljskoj
Na autoputu A2 u Velikopoljskom vojvodstvu u Poljskoj dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala američka vojna vozila i minibus, javio je poljski radio RMF FM.
Prema navodima medija, konvoj se sastojao od više vojnih vozila marke „hamer“. U sudaru su povređena tri američka vojnika i vozač minibusa. Svi povređeni su zbrinuti i prebačeni u obližnje bolnice.
Incident je izazvao velika kašnjenja u saobraćaju, a službe hitne pomoći i policija su na licu mesta, gde je najmanje jedna traka u pravcu Varšave zatvorena.
Nesreća se dogodila u trenutku pojačanog prisustva NATO snaga u Poljskoj, gde američki kontingenti redovno učestvuju u zajedničkim vojnim vežbama sa poljskom vojskom.
Podsetimo, tokom vikenda u Sjedinjenim Državama zabeležene su dve teške saobraćajne nesreće. U predgrađu Vašingtona jedan muškarac je automobilom udario grupu ljudi koji su slavili rođendan na otvorenom, pri čemu je jedna žena preminula, a trinaest osoba, uključujući osmoro dece, povređeno.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


