Novi Sad spremno dočekuje slavu – Đurđic
Novi Sad se sprema da svečano proslavi svoju slavu, praznik Obnovljenja hrama Svetog velikomučenika Georgija – Đurđic, u nedelju, 16. novembra. Pripreme su u punom jeku, a program proslave obećava dostojanstveno obeležavanje ovog važnog dana za grad.
Proslava počinje u navečerje slave, u subotu, 15. novembra. Crkvena opština novosadska organizuje svečanu akademiju u Srpskom narodnom pozorištu, na sceni „Jovan Đorđević”. Akademija je zakazana za 19 časova i predstavljaće kulturno-umetnički uvod u proslavu slave grada. Očekuje se bogat program sa učešćem brojnih umetnika i kulturnih radnika.
Ključni događaj proslave je na sam praznik Đurđic, 16. novembra. U Sabornom hramu Svetog velikomučenika Georgija biće služena sveta arhijerejska liturgija, sa početkom u devet časova. Liturgiju će služiti visoki predstavnici Srpske pravoslavne crkve, uz prisustvo velikog broja vernika i zvanica.
Očekuje se da će proslava gradske slave okupiti brojne građane Novog Sada, predstavnike gradske vlasti, kao i goste iz zemlje i inostranstva. Proslava Đurđica predstavlja priliku da se promovišu duhovne vrednosti, kulturno nasleđe i gostoprimstvo Novog Sada.
Gradska uprava je posvećena organizaciji ove svečanosti, obezbeđujući sve neophodne uslove za dostojanstveno obeležavanje praznika. Komunalne službe su angažovane na uređenju grada, dok su bezbednosne službe pripremljene da osiguraju sigurnost svih učesnika proslave.
Organizatori pozivaju sve građane Novog Sada i goste da se pridruže proslavi gradske slave i da zajedno obeleže ovaj važan dan za grad.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


