Otkriven uzrok smrti Ejsa Frilija
Uzrok smrti gitariste benda „Kiss” Ejsa Frilija, koji je preminuo 16. oktobra, konačno je otkriven.
Prema Morris County Medical Examiner, sedamdesetčetvorogodišnji muzičar preminuo je od povreda glave zadobijenih posle pada – nesreća sa smrtnim ishodom. Pad se dogodio 25. septembra, nakon čega je hospitalizovan. Tmz je javio da je bio na respiratoru zbog krvarenja na mozgu; potom su objavili da je imao frakturu potiljka, moždani udar i subduralni hematom. Porodica je na kraju donela odluku da isključi aparate za održavanje života.
U saopštenju porodice za People navodi se: „Potpuno smo skrhani i slomljenog srca. U poslednjim trenucima bili smo uz njega rečima, mislima i molitvama. Ejsovo sećanje živeće zauvek”, prenosi Balkanrok.
Zbog povrede su otkazani svi preostali datumi turneje; poslednji nastup održao je 5. septembra na Uptown Fair u Providensu.
Frili je 1973. suosnovao „Kiss”, a 1982. napustio bend i započeo solo karijeru. Kao Spejsmen, sa prepoznatljivom šminkom, snažno je uticao na generacije gitarista. Njegovo poslednje izdanje bio je album „10,000 Volts” iz 2024, osmi u solo karijeri.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


