DOGE ugašen pre roka
DOGE, čuveno Odeljenje za vladinu efikasnost koje je formirao predsednik SAD Donald Tramp raspušteno je osam meseci pre isteka mandata, čime je okončana inicijativa pokrenuta uz pompu kao simbol Trampovog obećanja da će smanjiti veličinu vlade, ali za koju kritičari kažu da je donela malo vidljivih ušteda. „To ne postoji”, rekao je direktor Kancelarije za upravljanje kadrovima Skot Kupor za Rojters ranije ovog meseca kada su ga pitali o statusu Odeljenja za efikasnost vlade.
Kupor je u prvim javnim komentarima Trampove administracije o kraju rada DOGE, rekao da agencija više nije „centralizovani entitet”. Odeljenje, osnovano u januaru, napravilo je dramatične poteze u prvim mesecima Trampovog mandata kako bi brzo smanjilo broj federalnih agencija, i njihov budžet ili preusmerilo njihov rad na Trampove prioritete. Kancelarija za ljudske resurse savezne vlade, od tada je preuzela mnoge funkcije DOGE. Bivši zaposleni u DOGE će otići na nove dužnosti u administraciji.
Na početku je ovo odeljenje vodio milijarder Ilon Mask, promovišući njegov rad na društvenim mrežama. Ali posle sukoba sa Trampom, on pompezno daje ostavku i napušta saradnju sa američkom predsednikom. Tokom svog postojanja DOGE je hiljade vladinih službenika ostavila bez posla, što je izazvalo ogromno nezadovoljstvo.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


