Utorak, 21.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
JEDAN OD NAJVEĆIH MEĐUNARODNIH DOGAĐAJA

Ekspo 2027 premašio očekivanja: učešće potvrdilo 130 zemalja

Građani Srbije mogu s pravom da budu ponosni
Ekspo 2027 premašio očekivanja: učešće potvrdilo 130 zemalja
(ФОТО/ЕКСПО 2027)

Učešće na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 Beograd potvrdilo je 130 zemalja, objavio je danas Ekspo navodeći da je Indonezija 130. država koja je to učinila.

„Danas možemo da se pohvalimo da je učešće na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 Beograd potvrdilo čak 130 zemalja. Podsećam da je naš početni cilj bio učešće 120 zemalja, što znači da već sada imamo razlog da podelimo izuzetno dobre vesti – svet se raduje dolasku u Beograd i prepoznaje Srbiju kao mesto susreta nacija, dijaloga i novih ideja", izjavio je  direktor Ekspa 2027 Beograd Danilo Jerinić, navedeno je u saopštenju.

Kaže da je Ekspo 2027 Beograd ujedno i najbrže popunjen Ekspo u istoriji, što nam daje dodatni podsticaj da ovaj događaj upišemo među najznačajnije u istoriji međunarodnih izložbi.

„Do početka nas deli više od 500 dana, pa očekujemo da će broj zemalja učesnica nastaviti da raste. Ekspo će biti mesto na kom će zemlje sveta predstaviti svoje kulture, nasleđe, ideje i vizije boljeg sveta - kroz nacionalne paviljone i više od 8.000 događaja u kojima će uživati milioni posetilaca", rekao je Jerinić.

Ističe da građani Srbije mogu s pravom da budu ponosni što ćemo biti domaćini najvećeg međunarodnih događaja, kao i na ugled koji naša zemlja i naš narod uživaju u svetu.

„Indonezija je 130. država koja je potvrdila učešće na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 Beograd", dodao je Jerinić.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.