Utorak, 21.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Predsednik SAD o Iranu

Tramp: Vreme je da se potraži novo vođstvo u Iranu

U komentaru za „Politiko” dodao je da je Hamnei „bolestan čovek" i da je zbog lošeg vođstva Iran „najgore mesto za život na svetu".
Tramp: Vreme je da se potraži novo vođstvo u Iranu
Међусобне оптужбе: ТРамп и Хамнеи (принтскрин)

Predsednik SAD Donald Tramp ocenio je danas da se bliži kraj vladavine Vrhovnog vođe Irana Alija Hamneija rekavši da je vreme "da se potraži novo vođstvo u Iranu", javlja američki onlajn medij „Politiko”.

Tramp je rekao za Politiko da vlasti u Teheranu vladaju represijom i nasiljem, i okrivio Hamneija za "uništavanje zemlje".

„Ono za šta je on kriv, kao lider zemlje, jeste potpuno uništenje zemlje i upotreba nasilja na nivoima kakav nikada ranije nije viđen. Da bi zemlja funkcionisala, čak i na vrlo niskom nivou, vođstvo bi trebalo da se fokusira na pravilno upravljanje svojom zemljom, kao što ja radim u SAD, a ne na ubijanje hiljada ljudi kako bi zadržalo kontrolu", rekao je Tramp komentarišući nedavne Hamneijeve objave na društvenoj mreži Iks.

U njima, Hamnei je Trampa nazvao "kriminalcem", optuživši ga za nerede i mnogobrojne smrti u Iranu.

„Smatramo da je predsednik SAD kriv zbog žrtava, štete i kleveta koje je naneo iranskoj naciji... SAD su napravile opsežne pripreme za organizovanje ove pobune. Pobuna je bila uvod u još veće planove. Iranska nacija je pobedila SAD", napisao je Hamnei na Iksu, dodavši da "SAD moraju da odgovaraju".

Tramp je u komentaru za Politiko dodao da je Hamnei "bolestan čovek" i da je zbog lošeg vođstva Iran "najgore mesto za život na svetu".

„Taj čovek je bolestan, čovek koji bi trebalo da vodi svoju zemlju kako treba i da prestane da ubija ljude. Njegova zemlja je najgore mesto za život bilo gde na svetu - zbog lošeg vođstva", rekao je Tramp.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

branislav
Da nije SAD.a Iran bi bio Raj na Planeti!!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.