Marinković operisan u Finskoj
Potonjeg lepog dana, kad srpska košarka bude slavila velike uspehe – nadamo se, stručnjaci igre pod obručima izučavaće sezonu 2025/26. Partizana, u nadi da budućim naraštajima približe moto „sve je moguće”.
Odlasci Željka Obradovića i Zorana Savića, nikad viđene turbulencije, povreda Karlika Džonsa, nevoljnost Džabarija Parkera, rastanak sa Tajrikom Džonsom, ruptura Ahilove tetive Vanje Marinkovića – nevolje samo do februara!
Nedaća kapitena, najaktuelnija, iznedrila je novu epizodu – reprezentativac Srbije je uspešno operisan u Finskoj, tačnije u gradu Turkuu, pošto stručnjaci u Zemlji hiljadu jezera važe za najkvalitetnije na pomenutom medicinskom polju.
- Posle zahvata, Vanja će u pratnji fizioterapeuta crno-belih Marka Jovanovića već danas da se vrati u Beograd. Operaciju je izveo doktor Lase Lempianen – stoji u saopštenju ekipe iz Humske.
Period oporavka i dalje je zvanično nepoznat, ali se izvesno zna da neće biti lak, ujedno ni kratak. Proces obično traje devet meseci, prevedeno – Marinković je završio sezonu, dok se postavlja pitanje da li će potpuno da bude spreman i na početku naredne. Pride, neće moći da pomogne ni Orlovima na susretima kvalifikacija za Mundobasket u julu protiv Švajcarske i Bosne i Hercegovine.
Što se tiče situacije u Humskoj, Žarko Paspalj i Đoan Penjaroja ponovo su na mukama. Prvenstveno, izgubljen je bitan šraf u pohodu na Kup „Radivoj Korać” (18-21. februar), moraće veliki broj juniora da popuni roster Parnog valjka i poljuljani crno-beli kolektiv ostao je bez važnog faktora u svlačionici.
Posle svih dešavanja sportski sektor logično mori nedoumica i da li ima uopšte smisla da se traži adekvatna zamena na tržištu. Rok za potpise ugovora sa igračima u taborima evroligaša je prošao, stoga je moguć jedino angažman nedovoljno dobrih u NBA ligi ili pojedinaca sa istoka. Umesto transfera, publika bi, na primer, dosta više volela da minute Marinkovića podele Arijan Lakić i Uroš Mijailović, možda i da se pruže prilike Urošu Daniloviću i Đorđu Šekularcu.
Podsetimo, goruća situacija potrajala bi još svega nekoliko nedelja, jer je uskoro u bekovsku rotaciju planiran povratak apsolutnog lidera Karlika Džonsa.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


