Nedelja, 19.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Predsednik SAD za NBC News

Tramp: Vratiću sankcije na rusku naftu

Sva ograničenja zbog sukoba u Ukrajini biće vraćena
Tramp: Vratiću sankcije na rusku naftu
Доналд Трамп (фото: EPA/YURI GRIPAS / POOL)

Predsednik SAD Donald Tramp u intervjuu za NBC News izjavio je da njegova zemlja planira da „ponovo uvede sankcije za rusku naftu nakon što se energetsko tržište stabilizuje“.

„Želim naftu za svet“, rekao je, odgovarajući na pitanje o privremenom ukidanju sankcija na prodaju nafte i naftnih derivata iz Rusije. Tramp je dodao da će ograničenja uvedena 2022. godine zbog sukoba u Ukrajini „biti vraćena na snagu kada se kriza završi“.

Ranije je Ministarstvo finansija SAD ukinulo sankcije na prodaju nafte i naftnih derivata iz Rusije utovarenih na brodove pre 12. marta. Opšta licenca koju je izdala Kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAC) agencije dozvoljava takve prodaju ruske nafte do 11. aprila.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.