Šest bolnica u Iranu evakuisano
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da je zbog američko-izraelskih napada na Iran u toj zemlji šest bolnica evakuisano, ali da za sada deluje da zdravstveni sistem funkcioniše, a iranske vlasti nisu zatražile od ove organizacije hitnu pomoć.
„Sistem primarne zdravstvene zaštite i zdravstvena infrastruktura u Iranu su dosta dobri i čvrsti, i za sada su u stanju da zbrinu povređeneˮ, izjavila je regionalna direktorka SZO, Hanan Balki, preneo je Rojters.
Balki je rekla da SZO ima planove za nepredviđene situacije kako bi obezbedila zalihe u slučaju daljeg pogoršanja situacije.
Ona je upozorila da je jedan od rizika i to što „crna kišaˮ, izazvana curenjem toksičnih jedinjenja iz oštećenih naftnih postrojenja, predstavlja dodatni teret po zdravstveni sistem usled porasta broja respiratornih infekcija, prenela je agencija.
Iranski ambasador pri Ujedinjenim nacijama u Ženevi, Ali Bahreini, rekao je danas da je preko 1.300 ljudi ubijeno od početka sukoba 28. februara, a više od 7.000 ljudi je povređeno.
SZO, koja ima kancelariju u Teheranu i pomaže iranskim vlastima, potvrdila je da je izvedeno 18 napada na zdravstvene ustanove i ubijeno osam lekara, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


