Petak, 05.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
USAGLAŠEN I DNEVNI RED

​Milanović i Plenković u sredu konačno za istim stolom

​Milanović je još u petak, odgovorio na dopis predsednika Vlade Andreja Plenkovića
​Milanović i Plenković u sredu konačno za istim stolom
Милановић и Пленковић (Фото ЕПА/AMIR SENCAR/PA/ANTONIO BAT/КАНВА)

Dugo očekivana sednica Veća za nacionalnu bezbednost Hrvatske i Veća odbrane, kada će se za istim stolom posle nekoliko godina naći predsednik Republike Zoran Milanović i premijer Andrej Plenković, kako je najavljeno, biće održana u sredu, 1. aprila.

Pozivi za sednicu, rekao je Plenković, biće poslati danas. On je u subotu izjavio da je usaglašen i dnevni red na nivou dva kabineta.

„Očekujem da svi koji su članovi veća budu prisutni”, rekao je Plenković novinarima.

Predsednik Milanović u sredu je saopštio da je prihvatio sazivanje sednice Veća za nacionalnu sigurnost i Veća za obranu i teme o kojima bi se raspravljalo te predložio da ona bude održana ove sedmice.

Povodom brojnih medijskih upita i interesa javnosti vezano za sazivanje sednica Veća za nacionalnu sigurnost i Veća za obranu, iz Kabineta Milanovića je saopšteno da je on još u petak, 20. marta, odgovorio na dopis predsednika Vlade RH Andreja Plenkovića, koji je inicirao održavanje sednice.

Kada je Plenković najavljivao da će Milanoviću uputiti inicijativu za održavanje sednice dva veća, rekao je da je povod energetska situacija, sukob u Ukrajini i situacija na Bliskom istoku, ali nije iskjlučio ni mogućnost da će jedna od tema biti i supersonične rakete koje je Srbija nabavila od Kine.

„Prema članu 4. Zakona o bezbezbedno-obaveštajom sistemu Hrvatske jedino Milanović i Plenković dogovorno mogu zakazati sednicu Veća za nacionalnu bezbednost.

Sednica Veća za nacionalnu sigurnost nije održana poslednjih nekoliko godina. Milanović je ranije izjavio da je za to vreme četiri puta predlagao Plenkoviću održavanje sednice Veća, ali da on to nije prihvatio, prenosi Tanjug. 

 
Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Кркензи Кикирики
Милановић и Пленковић су доиста шовинистички шампиони. Више од Срба мрзе једино један другог.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.