Vraneš: Pljevlja će usvojiti rezoluciju o povlačenju priznanja tzv. Kosova
Vraneš najavio podršku inicijativi DNP-a: Kosovo je srce Srbije, čitav ga svijet može priznati, mi ga u Pljevjima priznati nećemo
Predsednik Opštine Pljevlja dr Dario Vraneš izjavio je TV Adria da postoji većina u lokalnom parlamentu koja će podržati inicijativu Demokratske narodne partije (DNP) o poništenju priznanja Kosova. Ovu inicijativu prethodno je usvojila Opština Zeta. Vraneš je najavio da će odbornici Nove srpske demokratije podržati inicijativu DNP-a o poništenju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.
„Odbornici NSD jednoglasno će podržati inicijativu DNP-a, šta se moglo drugo očekivati u Pljevljima. Kosovo je srce Srbije, dogodine u Prizrenu. Mi u Pljevljima ga nikad nismo ni priznali. Čitav ga svijet može priznati, mi ga u Pljevljima priznati nećemo“, istakao je Vraneš.
Komentarišući jučerašnje saslušanje u policiji zbog pevanja srpskih pesama ispred manastira Sveta Trojica, Vraneš navodi da se tako nešto nije dešavalo ni u vreme vladavine DPS-a.
„Ovo nije bilo ni za vrijeme DPS-a, decenijama sam na Svete Trojice pevao iste srpske pjesme sa svojim narodom. Pevao sam, pevam i pevaću i dalje”, naglasio je Vraneš. Vraneš je zaključio da poziv policije predstavlja pritisak na srpski narod i njegove političke predstavnike, dodajući da taj pritisak neće uroditi plodom, prenosi Adria.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


