Sreda, 22.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
FILIPINI

Zemljotres jačine 5,8 stepeni pogodio Filipine

U saopštenju se navodi da je epicentar zemljotresa bio na dubini od 10 kilometara
Zemljotres jačine 5,8 stepeni pogodio Filipine
Земљотрес на Филипинима (Фото/EPA/CERILO EBRANO)

Zemljotres jačine 5,8 stepeni pogodio je danas ostrvo Mindanao na Filipinima, saopštio je Nemački istraživački centar za geonauke (GFZ). 

U saopštenju se navodi da je epicentar zemljotresa bio na dubini od 10 kilometara, preneo je Rojters.

Filipinska seizmološka agencija saopštila je da se ne očekuju šteta, niti naknadni potresi nakon ovog zemljotresa čiji je epicentar bio u moru, prenosi Tanjug.

 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.