Subota, 20.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Na horizontu kupac za „Plavi horizont”

Na horizontu kupac za „Plavi horizont”
Једно од најпопуларнијих купалишта на Приморју: Плави хоризонт

Tivat – Menadžment tivatskog HTP „Primorje” namerava da proda hotelski kompleks „Plavi horizont”, jedno od najpopularnijih kupališta na Primorju. Odluku su doneli predstavnici većinskog vlasnika HLT fonda na redovnoj godišnjoj skupštini akcionara.

U bordu direktora „Primorja” smatraju da je reč o „matematici” kojanudi da se na oko 250.000 kvadrata zemljišta kojim „Primorje” raspolaže, strateškom partneru koji će kupiti kompleks omogući ulaganje od 200 do 250 miliona evra.

Za razliku od uprave i većinskih vlasnika, manjinski akcionari i zaposleni smatraju da je prodaja „Plavog horizonta” obezvređivanje akcija, možda i uvod u gašenje ovog uspešnog hotelijera izražavajući bojazan da im preti sudbina „Svetog Stefana”. „Primorje” je proteklih godina potrošilo dosta novca na kupovinu zemljišta oko kompleksa od privatnih vlasnika, a sada se zemlja prodaje kada cene nekretnina strmoglavo padaju. Manjinski akcionari ne slažu se ni sa minimalnom cenom koju predlaže većinski vlasnik od 20 miliona evra i mišljenja su da ona ne sme biti ispod 40–45 miliona.

Prema rečima bivšeg izvršnog direktora Zorana Petranovića, „manjinski akcionari su predlagali program kako da se prevaziđu nastali problemi, ali nisu mogli da spreče većinske vlasnike da izglasaju odluku o prodaji, a da pri tom nisu imali ni izvode iz planova i listova nepokretnosti“. On nije isključio ni mogućnost tužbi ako se dokaže da ta odluka nije zakonski validna.

Osim „Plavog horizonta”, „Primorje” ima hotele „Palma” u Tivtu i „Planinka” na Žabljaku, kao i atraktivne zemljišne komplekse duž tivatske obale koje odnedavno prodaje. Na gradskoj plaži na mestu nekadašnjeg objekta „Pod lozom” protekle dve godine sa velikim zastojem grade i atraktivni restoran „Prova”.

Ž. Komnenović

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.