Smeši nam se status kandidata za EU
Pošto je iz Srbije stigla vest o raspisivanju izbora, slovenački mediji spekulišu da se Beograd dogovorio sa Evropskom unijom o bržem približavanju EU, kao i da je raspisivanje "pomerilo nezavisnost Kosova" do proleća 2008, što su potom potvrdile i reči komesara za proširenje Olija Rena za finski dnevnik "Utispaiva demari". Ovi redosledom događaja EU pokazuje strah od toga da bi u Srbiji "radikalne nacionalističke snage mogle da preuzmu vlast ukoliko bi Priština požurila sa proglašenjem nezavisnosti". Zato, prema informacijama do kojih je došao naš list, Slovenija već radi na planu prema kojem "ne bi došlo do jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova", već bi se problem rešavao koordinirano; za sada "jedino Rusija nije uključena u toj program rada".
U cilju omekšavanja Srbije, saznajemo od dobro obaveštenog evrodipplomate, da danas treba pažljivo pročitati zaključke sa zasedanja najvišeg organa EU u Lisabonu, jer će tu biti "vidan napredak Srbije". Prema ovom izvoru, Srbija će dobiti status kandidata, čime se ubrzava njen prijem u EU.
S. V. M.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


