Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sunce na Kraljevoj plaži – 50 evra

Sunce na Kraljevoj plaži – 50 evra
Краљевска цена за дан проведен на Краљевој плажи

Miločer – Plaže nekada najpoznatijeg crnogorskog letovališta, koje je već treću godinu zaključano, i dalje su nedostupne kupačima. Preciznije rečeno, samo mali broj njih može da uživa na crvenom pesku miločerskih i svetostefanskih plaža, ali prethodno za to mora papreno da plati.

Predstavnik zakupca hotela „Miločer”, koji je renoviran posle dosta kašnjenja, grada hotela Sveti Stefan, čije su kapije zatvorene jer još nije obnovljen, kao i „Kraljičine plaže”, koja je, takođe, pod ključem, ne dozvoljava pristup na Kraljičinu plažu. Lepo kupalište koje je dobilo ime po kraljici Mariji Karađorđević, čiji je suprug, kralj Aleksandar, gradio miločerski letnjikovac tridesetih godina prošloga veka, rezervisano je, kažu, samo za goste hotela „Miločer”, jedinog koji je obnovljen. Ukoliko neko od turista, pak, poželi da se kupa na Kraljevoj plaži, odmah ispod hotela „Miločer”, ležaljku i suncobran mora da plati čak 50 evra. To je ulaznica.

Meštani su ogorčeni na zakupca ali i one koji su sklopili s njim ugovor na 30 godina (čitaj: Vlada Crne Gore). Najavljeno otvaranje Svetog Stefana je ove sezone izostalo, na rekonstrukciji koja je planirana gotovo ništa se ne radi. Hotel „Kraljičina plaža” koji treba da bude porušen da bi se na istom mestu sagradio novi, takođe je pod ključem. Do kada, niko ne zna. Dakako, meštani su ljuti zbog ovakvog gazdovanja plažama. I kada su hoteli bili u „punom pogonu” bilo je, kažu, mesta i za ostale. One koji okolo stanuju i njihove goste. I tada se plaćalo, ali su cene plažnog mobilijara bile mnogo pristupačnije.

– Upropastili su dragulj crnogorskog turizma, uništena je okolina. Sve priče o razvoju turizma u Crnoj Gori, planovima i namerama padaju u vodu kada se dođe na Sveti Stefan i vidi žalosna slika naše stvarnosti. On je, pre svega, ružno ogledalo aktuelne vlasti, ali turisti to naravno ne znaju pa nas optužuju za zapuštenost – kaže Krsto Rađenović iz NVO Za bolji Sveti Stefan, koja je tražila raskidanje ugovora sa singapurskom kompanijom „Aman rizorts”, koja je zakupila ove hotele u januaru 2007. godine, obećavši brda i doline. Umesto brze rekonstrukcije zavela je režim na plažama, kakav se ne pamti. Režim koji tera turiste.

Komentari9
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.