Sreda, 17.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

DEJAN BRĐOVIĆ

DEJAN BRĐOVIĆ

Pre svega, želeo bih da naglasim jednu stvar. Čini mi se da se poslednjih godina izgubio taj kult reprezentacije i da su u većini sportova pojedini reprezentativci maltene ucenjivali svoje matične saveze, što se u naše vreme nije dešavalo i bila nam je pre svega izuzetna čast i ponos da igramo u dresu sa državnim grbom.

Mi smo davali sve od sebe i tada, iako smo zastupali boje stare Jugoslavije, pa onda one nove Srbije i Crne Gore, kako bismo postigli što bolje rezultate. Zato smatram da i promena imena "države" i dresova ne bi trebalo da predstavlja veliki problem za reprezentaciju i njihove nastupe u bilo kojim selekcijama. Reprezentativci će sigurno davati svoj maksimum da ostvare što bolje rezultate i da donesu što više medalja koje predstavljaju pre svega i njihovo lično zadovoljstvo i satisfakciju za prevelike napore, kao i zadovoljstvo narodu koji prati i voli sport.

Ideja da se igra u crvenim, žutim, ili plavim dresovima ne utiče na kvalitet sporta. Godinama smo pevali himnu "Hej, Sloveni", pa smo joj zviždali. Vremena se menjaju kao i simboli. Mnogo važniji problem je odnos igrača, profesionalaca – kako ih sada zovu, prema nacionalnom timu i kako poštuju taj dres koji nose. Drago je nama što smo dobili samostalnu državu, opet ne našom voljom. Ali, to neće rešiti probleme u sportu. Nema investicija u sport, famozni zakon o sportu se ne donosi... To je druga i veoma duga priča.

Zato smatram da boja dresa ne bi trebalo da bude bitna, već je bitno ko ga nosi i koliko sebe daje na terenu i van njega, da pre svega pokaže da zaslužuje da zastupa našu zemlju. Samo tako Srbija može da nastavi sa osvajanjem novih medalja i ostvarivanjem visokih sportskih rezultata.

Bivši odbojkaški reprezentativac i direktor Radničkog iz Kragujevca 

 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.