Predsednik Srbije Boris Tadić pozvao je 22. septembra u Njujorku američke poslovne ljude da investiraju u Srbiju, ocenivši da bi im to, zbog njenog strateškog položaja i važnih sporazuma sa vodećim ekonomijama sveta, omogućilo pristup tržištu od blizu milijardu ljudi. Koliko će taj poziv naići na odjek poslovnih ljudi ostaje da se vidi.
Do sada su SAD u našu privredu investirale više od milijardu...