Kao što se i moglo očekivati, moj nedavni predlog na stranicama „Politike” da Srbija pređe sa dinara na evro izazvao je šarolike reakcije. Između ostalih, oglasio se i guverner NBS. Da podsetim, moj stav je da bi prelaskom na evro naša inflacija najzad bila stavljena pod kontrolu i svedena na nivo evro-zone (plus-minus par procenta), pošto bi se za nju umesto domaćih političara...