Španija kao inspiracija
Duh, kulturu, tradiciju, običaje i sve ono po čemu je Španija prepoznatljiva, ali i skrivene i manje poznate draži ove zemlje koje samo istančana čula mogu dokučiti otkrila je Vesna Udicki Vučetić. Ona je priredila izložbu „Španija kao inspiracija” u „Akademiji 28”. Dela velikih formata i jakog kolorita rađena su u tehnici ulje na platnu. Umetnica vešto četkicom i bojom ispisuje slikarsku priču o španskim književnicima, slikarima i drugim značajnim ličnostima, ali i o koridi, flamenku, jedinstvenoj prirodi i temperamentu španskog naroda.
O značaju postavke govorili su urednik likovnog programa Pavle Jovanović i književnica i novinarka Mirjana Bobić Mojsilović. Među zvanicama su bili i predstavnici ambasade Španije u Beogradu.
Vesna Udicki Vučetić diplomirala je španski jezik i književnost na Filološkom fakultetu. U svet slikarstva uveo ju je akademski slikar Cvetko Lainović.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


