Lampe od starih predmeta
Lustere, saksije, tanjire, činije, igračke i sve ono što zapne za oko urbanisti Sari Dević, a rok upotrebe mu je prošao u domaćinstvu, ona iskoristi da napravi lampu. Kreiranje ukrasnih svetiljki kojima oplemenjuje prostor Sari je hobi, ali ujedno i način da proširi granice svog stvaralaštva i ukaže na prezasićenost oblika, boja i materijala. Ona to poistovećuje sa čovekovom željom za slatkišima – jedemo tortu koja je isuviše slatka, muka nam je, ali je toliko dobra da ne umemo da se zaustavimo, pa jedemo iako smo siti.
Postavku pod nazivom „Sav taj šećer” Devićeva je priredila u galeriji Kulturnog centra „Grad”. Zbog tridesetak unikatnih lampi raspoređenih širom prostorije iz kojih se širi mrežasta svetlost, posetioci su stekli utisak da ulaze u gostinsku sobu u kojoj se razmenjuje dobra energija. Tako je i bilo jer je autorka svaki svoj rad oplemenila pričom o njegovom nastanku, a vezan je za tokove naše svakodnevice, koja može biti skrojena po meri čoveka ako se potrudimo da tu meru prepoznamo i sačuvamo.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


