Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Стојановић смењен због менаџерисања

Стојановић смењен због менаџерисања
Стеван Стојановић

На „Маракани” је доста буре изазвала вест о смени Стевана Дике Стојановића, саветника председника Црвене звезде Владана Лукића за спортска питања, објављена прекјуче у „Политици”. Стојановић је био голман и капитен Звездине „златне генерације”, која је 1991. године била првак Европе, а од 2005, када је за председника Звезде изабран Драган Стојковић, именован је за спортског менаџера „црвено-белих”. После изненадног Стојковићевог повлачења крајем 2007, почело је и Стојановићево слабљење утицаја. Након овогодишњих великих мајских промена и доласка на чело клуба Владана Лукића, Стојановић је веома кратко био члан Управног одбора, а донедавно и Лукићев саветник.

– Председник Лукић сам бира и смењује своје саветнике – казао је за „Политику” Миодраг Антонијевић, саветник председника Црвена звезде за медијска питања. – Не знам зашто је смењен Стојановић, али је то коначна одлука Владана Лукића.

Како се сазнаје, Стојановић је разрешен дужности због бављења менаџерским послом, иако је био стално запослен у ФК Црвена звезда. Њему се посебно замера што је имао посредничку улогу приликом летошње продаје московском ЦСКА веома талентованог Звездиног кадета Уроша Ћосића, који је прекјуче напунио 17 година.

Вест о (не)очекиваној смени, Стојановића је затекла у Москви, баш када је Ћосић прослављао рођендан! Стојановић је из руске престонице поручио да са Црвеном звездом има уговор о радном односу на још годину и по дана и да га нико није обавестио да је смењен. У Београд би требало да се врати крајем ове недеље, када би, како је најавио, на „Маракани” желео да сазна о чему се заправо ради.

Стојановић је више од две године био најближи сарадник и човек од великог поверења Драгана Стојковића, кога је у априлу ове године тешко оптужио бивши генерални секретар Црвене звезде Саша Козић. Он је тада, представљајући резултате ревизије пословања клуба, изјавио да је Стојковић финансијски упропастио Звезду, јер је за само две године потрошио 50 милиона евра! Стојковић је доцније категорички одбацио те оптужбе као крајње неосноване. Али Звезда и даље кубури са великим дугом, који је највише растао баш за време Стојковићеве владавине, а почео је да пада тек од Лукићевог доласка.

Почетком јуна ове године, Стојковић је после дуже времена кратко био у Србији, а искористио је прилику да тада посети и Звездиног новог председника Владана Лукића, коме је пожелео успех. На том састанку, поред Лукића и Стојковића, у председничкој канцеларији на „Маракани” је био и Стојановић, који је сада остао без функције у Звезди.

Л. Делић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.