Кустурица поново глуми
Уколико не добије Оскара за режију, наш редитељ Емир Кустурица очигледно намерава да га, кад-тад, освоји за глуму.
Од улоге омладинца у филму Шибе Крвавца „Валтер брани Сарајево”, улоге у филму Нила Џордана са Ником Нолтијем, глумачког партнерства са Жилијет Бинош, затим ликова Ноама Чомског или руског шпијуна Сергеја Грегоријева у филму „Афера Збогом” који ће се наћи у такмичарском програму Синема сити фестивала у Новом Саду, Емир Кустурица је ових дана „ускочио” и у мантију.
У лик православног свештеника Демостена, главног јунака у француском филму „Грчко лето” Оливијеа Орлеа који се, према награђеном роману „Никостратос” Ерика Босеа, ових дана снима на обалама Егејског мора.
У изјави за „Политику”, Кустурица каже да у градњи лика свештеника баш ужива, а да ће се иза камере наћи већ у септембру, када треба да почне снимање филма „Хладна вода”. За фебруар 2011. године планиран је почетак снимања филма о Панчо Виљи („Дивље руже, нежне руже”), у којем треба да глуме Џони Деп, Селма Хајек и Мики Манојловић...
Д. Л.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


