Расмусен: И даље без одлуке о БиХ
ТАЛИН – Генерални секретар НАТО Андерс Фог Расмусен изразио је очекивање да ће министри спољних послова чланица на дводневном самиту који је данас почео у Естонији донети одлуку да ли ће Босни и Херцеговини бити предат Акциони план за прикључење алијанси.
Сарајево је затражило тај план, који представља списак реформи, као први корак ка чланству у НАТО, јавља ДПА.
У децембру су се шефови дипломатија 28 чланица алијансе сложили да ће БиХ добити план чим њени сукобљени политички лидери успеју да докажу да су у стању да превазиђу међусобне разлике.
Пре неколико дана су лидери у БиХ усвојили низ кључних одлука везаних за војна питања. Министри спољних послова НАТО су данас расправљали да ли је то довољно за добијање Акционог плана, али нису успели да нађу јединствен став на првој радној седници.
Те одлуке су важан корак за нас. Наставићемо расправу вечерас и очекујем да ћемо бити у стању да одлуку донесемо на овом састанку у Талину, рекао је Расмусен.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


