Акције на берзи
НИШ – После седам месеци штрајка запослени у нишком "Србијатуристу" јуче су се и званично вратили на своја радна места и почели да раде. Већ наредних дана биће отворен за госте мањи део објеката. Стање у предузећу је веома тешко, али постоје услови и добра воља радника и новог руководства да се што пре заустави пропадање и агонија некада успешне фирме.
Пошто је Агенција за приватизацију Србије поништила свој уговор са компанијом "Јуниврлд" и америчким бизнисменом српског порекла Србом Илићем о купопродаји Хотелско-угоститељског предузећа "Србијатурист" – Ниш (пре тога поништен је уговор са истим човеком и у вези с београдским "Путником"), капитал нишке фирме пребачен је, сходно закону о републичком акцијском фонду. У овој институцији одлучено је да заступник имовине "Србијатурист" буде Томислав Милановић.
Он је рекао да је стање у предузећу незавидно, али да верује "да ћемо сви заједно, руководство и радници, успети да изведемо ’Србијатурист’ из ћорсокака. Пред нама је велики посао – да у најкраћем року оспособимо за функционисање и отворимо оне хотеле и угоститељске објекте у Нишу и Нишкој Бањи који не захтевају посебан и велики посао на сређивању, и да они почну да раде и примају госте". Истовремено у осталим објектима, пре свега у нашем највећем хотелу "Амбасадор", у центру Ниша морамо да оспособимо бар део капацитета и то до скорашњег филмског фестивала у Нишу, како би и он био у функцији. Већ данас почеће да ради велики олимпијски базен поред мотела "Наис" који је ранијих година доносио добре приходе, а у најскорије време и сам мотел који је био један од наших највећих извора зараде, а сада је, иако је туристичка сезона у току, месецима затворен...".
Радници, који су од првих дана приватизације упозоравали на пропадање фирме и неизвршавање обавеза Србе Илића из уговора, пуни су ентузијазма; спремни су, како кажу, и на највеће напоре само да предузеће почне да ради. Наравно, надају се да ће се разрешити и проблем њихових зарада, као и имовине целе фирме. Милановић је рекао да за "Србијатурист" неће бити расписиван нови тендер и аукција, већ да ће се пакет од 70 одсто акција предузећа, које су сада у Акцијском фонду ускоро наћи на Београдској берзи. Уз настојање да се објекти што пре оспособе и опет почну да функционишу, истиче Милановић, започет је попис имовине предузећа, а за петнаестак дана биће одржана и седница скупштине на којој ће бити изабран и именован нови управни одбор и остали органи "Србијатуриста".
-----------------------------------------------------------
"Холидеј ин" – велика неистина
Реконструкцијом хотела "Ниш", која је започета прошлог пролећа, према громогласним најавама сада већ бившег власника већинског капитала у "Србијатуристу" Србе Илића, Ниш је требало да добије свој "Холидеј ин", највише категорије. Лиценца за "Холидеј ин", међутим, била је обична варка, речено нам је у нишком предузећу, јер је, како је утврђено, уговор о лиценци потписан једнострано, само од "нишке стране". Истовремено је откривено зашто руководство ланца познатих хотела није потписало уговор: локацијом, а још мање просторним капацитетима, хотел "Ниш" не одговара критеријумима "Холидеј ина"...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


