"Моја Србија" Жаклин Хинер
НИШ – Уз помоћ швајцарске амбасаде у Београду, Фуџи филма и Филмског центра Србије, у галерији Нишког културног центра прексиноћ је отворена изложба фотографија швајцарске уметнице Жаклин Хинер. Посетиоци могу да виде четрдесетак фотографија различитих димензија насталих током боравка уметнице у Србији 2005. године.
Како истиче, Жаклин Хинер била је фасцинирана нашим људима који су, упркос свему што их је снашло, очували оптимизам и веру у живот. – И кад се небо сруши на главу, они стоје усправно, са поносом у срцу. Овај пројекат је настао из моје жарке жеље да упознам ову земљу. Ишла сам у најразличитије крајеве, сељани су ме примали у кућу, а ја сам делила са њима хлеб и со, помагала им да беру јагоде и да музу краве, научила сам да говорим њиховим језиком и покушала да уђем у душу онога што ме овде окружује. То моје искуство је незаборавно. Када се мој пројекат употпунио и уобличио, схватила сам да преко њега не желим само да захвалим Србији за лепоту коју ми је поклонила, него и да малчице одшкринем прозор кроз који ће људи видети и каква је то земља уствари, записала је Жаклин о овој изложби.Подели ову вест
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


