Завршене хладне пробе
После шестодневног испитивања рада пумпи, котлова, горионика и осталих постројења "Београдских електрана" које је данас завршено, систем даљинског грејања спреман је за пуштање у рад. Према речима надлежних из ове комуналне куће, такозване хладне пробе даљинског система обављене су на сваком грејном подручју, тако да је целокупан систем проверен у предвиђеном року.
Према градској одлуци о испоруци топлотне енергије, грејање ће званично почети 15. октобра и трајаће до 15. априла. Међутим, станови житеља главног града могли би да буду загрејани и пре овог датума, али једино у случају да средња дневна температура по последњој прогнози Републичког хидрометеоролошког завода од претходног дана, или по првој јутарњој за тај дан буде нижа од 12 степени Целзијусових. У градској одлуци, између осталог, пише и то да ће у периоду од 1. до 14. октобра и од 16. априла до 3. маја сви објекти прикључени на систем "Београдских електрана" бити загрејавани када прогнозирана средња дневна температура буде 12 или мање степени. Прописана просечна температура у становима треба да буде око 20 степени.
Једна од старих бољки на почетку грејне сезоне јесте цурење на радијаторима. Београђани у чијим становима ова грејна тела не раде ваљано могу да се јаве на број телефона 2093-100 у диспечерски центар "Електрана". Број телефона 2093-011 отворен је за суграђане чије се примедбе односе на квалитет грејања. Из ове комуналне куће подсећају да корисници својим позивима помажу да се лакше открије место грејног застоја, а дежурне екипе су обавезне да што пре провере и отклоне квар.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


