Удовољити точковима
"Сто људи, сто ћуди", каже пословица, која као да је измишљена Београђанима у част. Поготово када путари одлуче да из корена промене изглед једне улице, и то Булевара краља Александра. Поплочавање тротоара на потезу од Главне поште до Вуковог споменика готово је при крају.
Преостало је још асфалтирање коловоза на делу од Београдске улице према Звездари, а када то буде готово, почеће и асфалтирање у правцу према граду.
Путари се тренутно налазе код хотела "Метропол", где је тротоар потпуно раскопан, а предстоји и уређење прилаза техничким факултетима.
Према првобитним најавама, обиман посао требало је да буде завршен до краја септембра. Према речима Александра Радојичића, директора Дирекције за јавни превоз, асфалтирања у Булевару сигурно неће бити овог викенда, због многих послова на престоничким друмовима.
– Треба имати на уму то да су путари ангажовани на чак 130 улица у Београду. Ми покушавамо да уклопимо све послове, тако да се то што мање осети на улицама. Зато смо и поделили посао у булевару на шест фаза, а асфалтирање радимо викендом – објашњава Радојичић.
Посебна притужба на нови изглед Булевара краља Александра долази од шетача. Њима смета то што је тротоар сувише узан, за рачун паркинга који су заузели две трећине простора за шетаче.
– Свесни смо тога, али постоје две врсте људи – они који желе да постоји више простора за шетање и они којима треба паркинг-место. Ми покушавамо свима да изађемо у сусрет и сматрам да у томе успевамо. На пример, испред Правног, а ускоро и Техничког факултета, као и испред Народне банке – објашњава Радојичић.
Када и последња плоча буде постављена у булевару, возачи ће имати 100 паркинг-места на располагању. Тако ће бар једна страна бити задовољена. Са друге стране, шетачи који су јуче шетали поред Ташмајдана и даље нису одушевљени расподелом простора.
– Живим дуго у иностранству и тамо се поштује више човек, а много мање возило – каже Мирко Читаковић. Сличног је мишљења и Војислав Петровић, који је убеђен да је много важније да "Паркинг-сервис" добије што више расположивих места за наплату паркирања, него да суграђани могу да ходају улицом без мимоилажења и гурања.
– У свим градовима света људи остављају кола на периферији града, а у центар иду таксијем или превозом. Цео град је поплочан, а сад су се сетили да, осим плочника, поплочавају и места за паркирање – киван је Петровић.
Плоче које су покриле десетине градских улица и даље боду очи многим Београђанима. Брине их коме иду силне паре од толиких "коцки" које су први пут стављене у Улици краља Милана. На све то, две старије госпође не дају ни пет пара.
– Свашта људи причају. Булевар краља Александра никад није био лепши – каже једна од њих, док одмара ноге на ташмајданској клупи.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


