Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Сумњив суви врат

Немачки ланац трговина "Метро"  повукао је пре два дана из својих радњи суви врат у вакумираном паковању произвођача "Гомбит" и званичним саопштењем о томе обавестио јавност. 

– Интерном контролом запослених у дистрибутивном центру у Земуну утврдили смо да је овај "Гомбитов" производ био неисправан, иако је "био у року трајања" до 24. јануара 2007. године – рекли су у овој трговинској компанији. "Метро" је позвао потрошаче који су пазарили суви врат, у паковању од 0,4 и 0,7 килограма, да робу, са рачуном, донесу до њихове најближе радње да би им овај трговац надокнадио штету и вратио новац. 

Према незваничним информацијама, које у "Метроу" нису могли да потврде, двојица купаца пре неколико дана донели су отворена паковања "Гомбитовог" сувог врата у продавницу "Метроа". Жалили су се на стомачне тегобе сумњајући да су здравствени проблеми повезани са поменутим производом који им се учинио да је сумњивог квалитета. Они су, убрзо, посетили и погоне произвођача. Тамо им је, како сазнајемо, речено да таква начета роба допола већ поједена не може бити веродостојни доказ и да је потребно да евентуалну неисправност докажу хемијском налазом. 

– У међувремену, "Метро" је, да би се заштитио, проследио овакву информацију медијима. Они су интерном контролом установили да је наш производ био неисправан. Међутим, такве закључке могао би да да само Центар за испитивање намирница – рекао је Томислав Виларет, руководилац продаје у "Гомбиту". Како је нагласио, узорци производа из ове исте серије одмах су послати на лабораторијску анализу у овој установи, а сва роба повучена је из продаје. Овај произвођач, који месечно на тржиште испоручи око 200 тона сухомеснатих производа, ипак признаје кривицу. 

– За сада је кривица наша, док анализе, надамо се, не покажу другачије. Овако нешто догађа се први пут. Испитивања ће бити завршена средином наредне седмице – истакао је Виларет.

"Гомбитов" суви врат у вакумираном паковању, са роком трајања до 24. јануара 2007. године,  налазио се само у продаји "Метроа", тако да не постоји могућност да су потрошачи овај производ могли да купе у продавницама другог трговца.
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.