Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Шерпе „Металца” у „Волмарту”

Шерпе „Металца” у „Волмарту”
Шанса и у продаји на интернету

Вашингтон, Горњи Милановац – Компанија „Металац” из Горњег Милановца закуцала је на врата највећег дисконтног ланца на свету, америчког „Волмарта”. То је главни резултат учешћа ове фирме на управо завршеном Међународном сајму за дом и кухињу одржаном у Чикагу.

Како нам је рекао генерални директор Петрашин Јаковљевић, посуђе из Србије привукло је пажњу људи „Волмарта” који у САД и свету има укупно 8.500 дисконтних мегамаркета и годишњи промет од 400 милијарди долара.

„Металац” је преко своје америчке фирме ступио у контакт са људима који су некада радили за „Волмарт”, а сада су њихови добављачи. Они су их повезали са менаџментом „Волмарта”, са којим су се сусрели на сајму у Чукагу и разменили информације.

– Да би уопште размишљали о сарадњи морамо најпре да се легитимишемо. Послаћемо им сертификате, финансијске и ревизорске извештаје и обавестити их које капацитете можемо да им ставимо на располагање. Тек ако позитивно одговоре у следећој фази нас очекују разговори о асортиману робе и ценама – каже Петрашин Јаковљевић, директор „Металца”.

Представници ове српске компаније имали су низ значајних састанака и са мање познатим, али озбиљним фирмама које се баве каталошком и интернет продајом.

– Са „Олд ричом” , који има каталошку продају, разговарали смо да на овај начин дистрибуирамо једну потпуно нову робну марку. Ако се добро осмисли, интернет продаја може да буде фантастична. Верујем да ћемо успети да реализујемо бар неки од послова о којима смо разговарали. Али је још рано за било какве прогнозе. Имали смо квалитетне контакте и предстоји детаљна провера наших могућности и бонитета од стране Волмарта, рекао нам је Петрашиновић, напомињући да су шансе „Металца” на најконкурентнијем тржишту на свету пре свега у категорији емајлираног посуђа.

„Металац” је прошле године у САД, са америчким бизнисменом српског порекла Бо Дражевићем основао заједничку фирму „Металац САД”, са којом је остварен промет од око 600.000 долара. Амбиција је да се ове године, мимо евентуалне реализације планова са „Волмартом”, добаци до милион долара.

М. Мишић

М. Авакумовић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.