Људождери измишљени
ШАБАЦ – Полицијска управа у Шапцу демантовала је јуче гласине да овим градом харају припадници канибалистичке секте, који по мраку нападају људе и откидају им делове тела. Начелник Славиша Спасојевић каже да није регистрован ни један сличан случај, па чак ни анонимна или лажна телефонска дојава. Полиција се огласила пошто је узнемирење грађана кулминирало објављивањем наслова "Људождери гризу по Шапцу" на првој страни једног таблоида.
Прилично бизарна прича врти се по граду од краја протекле седмице. Наводно, канибали су обучени у црно и имају гвоздене или вампирске зубе. Стигли су из Сремске Митровице, где имају "јако језгро", а прво су нападали по мачванским селима. "Једног човека су изуједали по врату, али је успео да им се отргне и побегне, једној баби су одгризли ухо..." Потом су се "појавили" у градском парку, па на аутобуској станици...
Због ових "напада" шабачком Здравственом центру "Др Лаза Лазаревић" протеклих дана нико се није јавио, али су "људождери" постали главна тема у граду, која се препричава по продавницама, школама, фризерским салонима... поготово су се припаднице нежнијег пола телефоном распитивале где су "канибали" виђени, избегавале да иду по парковима, па чак одлагале вечерња или рана јутарња путовања.
Сличне приче, које је чаршија радо прихватала и ширила до масовне хистерије, појављивале су се и раније на овом подручју. Заметак им се обично налазио у некаквом реалном догађају, који је случајно или намерно бивао скрајнут.
Тако је пре двадесетак година, на подручју општине Љубовија, остављена љубавница ангажовала двојицу помагача који су кастрирали несрећника. "Мушкост" су му оставили на камену, а случај је убрзо откривен и санкционисан на суду. Слична (неутемељена) прича пронашла је касније плодно тле у Војводини, где је јавност данима страховала од "луде ветеринарке која штроји мушкарце".
Зрно истине у сторији о људождерима јесте да се у градском парку у Сремској Митровици недавно заиста догодио случај са одгризеним ухом. Дневни лист који је "надувао" догађај прећутао је да се радило о сукобу предозираних локалних наркомана. Потом је "канибалистичка секта са језгром" препливала Саву...
--------------------------------------------------------------------------
Ђаци изостали са наставе
Од професора Медицинске школе у Шапцу, који је тражио да остане анониман, сазнали смо да поједини ученици са сеоског подручја јуче ујутро нису дошли на наставу плашећи се канибала, који "гризу уши и носеве". Остале су убеђивали да "баба-роге" не постоје. И у другим средњим, а посебно основним школама, јуче је владало велико узбуђење, које је посебно подгрејала прича из таблоида.
--------------------------------------------------------------------------
Нема ни угриза
– На срећу, у протеклом периоду, а ни данас у болници нема пацијената који се лече од последица уједа, било да су људског или животињског порекла. То су, најједноставније речено, чаршијске приче типа "радио-Милеве" – истакао је јуче директор Здравственог центра у Шапцу прим. др Слободан Мирковић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


