Митинг подршке Младићу
Од нашег сталног дописника
Бањалука – На бањалучком Тргу Крајине јуче је – под слоганом „За крст часни и слободну златну” – одржан митинг подршке ратном команданту Главног штаба Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу. На скупу је истакнуто да су „истина и правда најјаче оружје РС и да њој ништа више од тога не треба”. Скупу је присуствовало више од 12.000 људи из свих делова РС и протекао је без инцидената.
Обраћајући се присутним, председник Борачке организације РС Пантелија Ћургуз је рекао да „нико није крив док не буде правоснажно осуђен”. Он је упозорио и на непрекидно оптуживање Срба за агресију на БиХ и рекао да то нема везе са истином.
„Срби су увек бранили оно што је њихово, а туђе нам није требало”, казао је Ћургуз, који је на почетку свог говора рекао да се обраћа „часном скупу у нечасна времена”.
Он је позвао Владу РС да обезбеди средства и формира стручни тим који би проучио оптужнице против Младића и бившег председника РС др Радована Караџића.
„Треба се струком супротставити једној слици која је годинама кроз организовани медијски рат стварана о српском народу и појединцима који су га водили у одсудном моменту и указати на све подвале и смишљене пропусте који су чињени свих ових година, кроз неке квазикомисије које су под разним притисцима правиле извештаје са нарученим мишљењем, попут комисије за Сребреницу”, оценио је Ћургуз, који је предложио да генерал Младић буде проглашен за хероја отаџбинског рата.
Генерал-пуковник ВРС у пензији Манојло Миловановић рекао је на митингу да је Младић бранио српски народ од Книна до Београда и да је „дошло време да ми њега бранимо на судовима и митинзима”. Говорећи о Младићу, Миловановић је казао да је он водио рат против четири оружане силе – Хрватске војске, Хрватског већа одбране, Армије БиХ и НАТО-а. Он је додао да је Младић раскрстио са паравојним формацијама и да је водио рат у којем први пут Срби нису ратовали против Срба.
Председник Председништва Борачке организације РС Дражен Перендија је, говорећи о слици рата у БиХ, рекао да „неки Србе проглашавају и фашистима зато што се српски народ први пут у историји организовао и није допустио да се догоди нови Јасеновац, Козара, Дрина, херцеговачке јаме... и да буде протеран из своје земље”.
Председник Борачке организација града Бањалука Горан Рогић је рекао да је генерал Младић стао на чело српског народа када му је било најтеже. Он је подсетио да, на другој страни, Бошњаци своје официре, који су као генерал Расим Делић правоснажно осуђени за ратне злочине, сахрањују као хероје, да је генерал Атиф Дудаковић, упркос бројним доказима да је наредио злочине над Србима, и даље на слободи.
Боро Марић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


