Хотели само за "џеп-сет"
ТЕМА ДАНА
Новогодишња грозница полако почиње, а припреме за најлуђу ноћ се захуктавају. Угоститељи и ове године задовољно трљају руке и истичу да ће се и овог 31. децембра у нашој престоници, осим српског језика, највише говорити словеначки.
Опет се очекује навала туриста из "дежеле". Њима папрене цене не сметају, али тешко да ће радник, са просечним српским примањима, моћи да приушти себи најлуђу ноћ у неком хотелу, јер дочек Нове године у "Хајату" кошта 13.250 динара. Ни провод у осталим београдским хотелима и ресторанима није много јевтинији, малтене нема ништа испод 100 евра. Цене у унутрашњости су нешто прихватљивије, а распродати су најскупљи аранжмани на Златибору, као и сви "кревети" на Палићу. Хотел "Гранд" на Копаонику напунили су Енглези.
Свим осталима на располагању је вечна опција за "плићи џеп" – градски тргови на којима ће сигурно бити весело уз трубаче, популарне групе, ватромет, врућу ракију. У Београду ће наступити Александра Ковач, Сергеј Ћетковић, а атмосферу ће подгрејати и групе Инкогнито, Стрип, Парти брејкерси, Негатив...
Судећи по резервацијама у хотелима, и ове године ће се у нашој престоници током новогодишње ноћи, уз српски, највише говорити словеначки језик.
Према речима надлежних у хотелима "Славија" и "Славија лукс" сва места су резервисана, а слична ситуација је и у хотелима "Касина", "Парк", "Метропол" и "Ексцелзиор", где ће главни гости бити Словенци. Међутим, неће изостати ни гости из других европских земаља, поготово из бивших југословенских република. Очекује се да ће током новогодишњих празника у главном граду Србије боравити велики број Македонаца, затим, грађана Босне и Херцеговине, Црне Горе, али и Италијана, Немаца, Француза …
Најскупљи дочек ће, као и претходних година, бити организован у хотелу "Хајат". Овај луксузни хотел својим гостима нуди три могућности за провод последњег дана 2006. године - ресторан "Метрополитен грил", који ће бити уређен у стилу филма "Казабланка", где дочек "најлуђе ноћи" кошта 13.250 динара, а госте ће забављати "Мерцедес бенд". Ресторан "Фокача" ће бити у у стилу из филма "Мирис жене", а госте ће забављати "Талија бенд" -за свечану вечеру треба издвојити 13.000 динара. У "Елингтон клубу" ће атмосфера подсећати на ону из филма "Чикаго", а улаз кошта 4.460 динара.
Нешто јефтиније ће бити у хотелу "Балкан" где је за провод у новогодишњој ноћи потребно платити 150 евра у динарској противвредности. Дочек ће бити организован у ресторану "Оријент експрес", а за добро расположење ће бити задужен Луис.
У хотелу "Златник" у Земуну дочек Нове године кошта 120 евра у динарској противвредности, уз богат посни и мрсни мени.
Ко се одлучи да Нову годину дочека у салама "Атлантик" и "Пацифик" хотела "Интерконтинентал" мораће да издвоји 6.600 динара, а ко жели да буде мало ближе музици 7.700 динара. Гости ће на располагању имати богат шведски сто на којем ће се наћи четрдесетак врхунских јела, а свираће "Денис и Обуле" са пратећим бендом. Као и претходних година, у хотелу "Славија" дочек ће бити организован у три сале у којима ће свирати три различита бенда. У цену од 4.400 динара урачунат је шведски сто са двадесетак јела и пиће. Према речима организатора, гости ће моћи да обиђу све сале, тако да се очекује добар провод, за који ће се побринути проверене клупске групе.
У "Касини" ће провод у "најлуђој ноћи" коштати 8.000 динара, госте ће забављати Наташа Којић, а гост вечери ће бити Драган Којић Кеба. Што се тиче хотела "Парк", ситуација је обрнута - цена свечане вечере је, такође, 8.000 динара, али ће госте током "најлуђе ноћи" забављати Драган Којић Кеба, а специјални гост ће бити Наташа Којић.
Ко се одлучи да 2007. годину дочеку у "Метрополу" мораће да издвоји 7.100 динара. У цену је урачунато пиће добродошлице, богата вечера и шампањац у поноћ. Госте ће забављати Мадам Пиано и група "Беле пчеле", а током вечери ће наступати и гости изненађења. Најјевтинији дочек, по цени од 2.900 динара, организује се у хотелу "Ексцелзиор".
Бест вестерн хотел "Шумадија" прави дочек за госте из Словеније и Италије, који су места резервисали још током лета, док "Москва" и "Мажестик" традиционално не организују дочек.
Цене у ресторанима су веома различите. Тако свечани дочек Нове године у ресторану "Милошев конак" кошта 5.000 динара, а у цену је урачуната вечера и једно пиће. Готово сви објекти из скадарске улице су објавили цене. У ресторану "Три шешира" свечана вечера кошта 7.000 динара. Госте ће на улазу чекати кувана ракија, а за добро расположење ће се побринути три оркестра. Дочек у "Два бела голуба" кошта 5.500 динара, у "Има дана" цена свечане вечере са једним пићем је 4.800 динара, а у "Два јелена" 50 евра у динарској противвредности.
Све у свему, очекује нас буран дочек Нове године. По свему судећи, хотели ће бити пуни, а за све оне који немају неколико хиљада динара, градске власти ће, као и претходних година, организовати велики дочек Нове године на отвореном.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


