Енглеска буна Александра Бунића
НИШ – Александар Бунић (79), који се после 58 година живота у Енглеској, у коју је емигрирао после Другог светског рата, вратио да старе дане проведе у домовини Србији, а о којем смо писали пре пре три недеље, и јуче је, на Светски дан људских права, протестовао у центру Ниша.
Чини то већ неколико дана онако како се је то обичај у Енглеској.
Понео је од куће братанца Владимира Михајловића, са којим сада живи, столицу, написао је неколико транспарента, обукао је одело и са лептир машном око врата седи испред Тржног центра "Калча". Тражи своја права...
После писања "Политике" да је Александар Бунић остао без уштеђевине од пола милиона евра, да је за кратко време у Србији опљачкан, а потом, како би се све сакрило, киднапован и стрпан у старачки дом, однедавно је опет код својих рођака. Оптужује бившег ортака у послу Драган Стојковића, са којим је прошле године чак био потписао и уговор о доживотном чувању и издржавању да је уз помоћ власника једног старачког дома у Аранђеловцу и лекара проглашен неспособним за живот и неурачунљивим, само да би се они домогли његовог богатства. "Случај" је после писања "Политике", стигао и на телевизију, у недавно одржаној расправи о "ловцима" на немоћне, а имућне.
– Хоћу да народ види и зна истину. Мене нису позвали у ТВ емисију, али не знам зашто? Можда због тога што сам рекао да сам спреман да испричам целу истину о томе шта ми се све догодило, да у Србији постоји организована мафија која отима од старих и болесних, мафија која преварама долази до туђег богатства, до станова и кућа, до новца...? У Енглеску се не враћам док не истерам правду – рекао нам је Александар Бунић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


