Engleska buna Aleksandra Bunića
NIŠ – Aleksandar Bunić (79), koji se posle 58 godina života u Engleskoj, u koju je emigrirao posle Drugog svetskog rata, vratio da stare dane provede u domovini Srbiji, a o kojem smo pisali pre pre tri nedelje, i juče je, na Svetski dan ljudskih prava, protestovao u centru Niša.
Čini to već nekoliko dana onako kako se je to običaj u Engleskoj.
Poneo je od kuće bratanca Vladimira Mihajlovića, sa kojim sada živi, stolicu, napisao je nekoliko transparenta, obukao je odelo i sa leptir mašnom oko vrata sedi ispred Tržnog centra "Kalča". Traži svoja prava...
Posle pisanja "Politike" da je Aleksandar Bunić ostao bez ušteđevine od pola miliona evra, da je za kratko vreme u Srbiji opljačkan, a potom, kako bi se sve sakrilo, kidnapovan i strpan u starački dom, odnedavno je opet kod svojih rođaka. Optužuje bivšeg ortaka u poslu Dragan Stojkovića, sa kojim je prošle godine čak bio potpisao i ugovor o doživotnom čuvanju i izdržavanju da je uz pomoć vlasnika jednog staračkog doma u Aranđelovcu i lekara proglašen nesposobnim za život i neuračunljivim, samo da bi se oni domogli njegovog bogatstva. "Slučaj" je posle pisanja "Politike", stigao i na televiziju, u nedavno održanoj raspravi o "lovcima" na nemoćne, a imućne.
– Hoću da narod vidi i zna istinu. Mene nisu pozvali u TV emisiju, ali ne znam zašto? Možda zbog toga što sam rekao da sam spreman da ispričam celu istinu o tome šta mi se sve dogodilo, da u Srbiji postoji organizovana mafija koja otima od starih i bolesnih, mafija koja prevarama dolazi do tuđeg bogatstva, do stanova i kuća, do novca...? U Englesku se ne vraćam dok ne isteram pravdu – rekao nam je Aleksandar Bunić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


