Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Бубашвабе међу децом

Велики број родитеља који је са децом провео неколико дана у некој од дечјих болница доживео је прегршт непријатних искустава, што је натерало представнике Удружења "Родитељ" да покрену акцију којом ће скренути пажњу надлежних на овај проблем. Према речима Ангелине Радуловић, пи-ара овог удружења, наредних дана ће затражити пријем у Градском секретаријату за здравство,  Министарству здравља и дечјим болницама.

Бубашвабе и бубаруси ходају по деци, маме седе поред кревета на столицама (чак иако су свој боравак платиле), на преглед специјалисте се чека и по пет дана, малишане који леже сами у болници медицинско особље везује за кревет, а деца са заразним болестима нису изолована. Зар је то "прописано" Хипократовом заклетвом и где су ту елементарна хигијена и људскост? – питају се чланови Удружења "Родитељ".

Милена Благојевић, мајка петомесечне бебе, каже да се свега и свачега нагледала док је са дететом боравила у Институту за мајку и дете у Новом Београду. Она истиче да је целу ноћ провела убијајући бубе у соби где је њен малишан лежао, као и да су сместили једномесечну бебу са упалом плућа у исту собу.

– Питала сам сестру да ли је реч о вирусном обољењу те бебе, а она је одговорила да нема појма. Друго дете су довели родитељи, јер је прогутало нешто, а после се веома разболело, на шта су лекари коментарисали да је то у болници "закачио". Страшно је видети да жена плаче гледајући бебу која прима кисеоник, а бубарусе јој улазе у уста. Није у реду и то што медицинске сестре воде главну реч, што стажисти прегледају малишане, а декларишу се као стручњаци – истакла је Благојевићева додавши да у ту болницу више никад неће ући и да ће дете одсад водити код приватника.

Др Драгутин Тричковић, директор Института за мајку и дете, објашњава да свако има право да буде незадовољан и да се они труде да побољшају услове лечења.

– На три места у болници имамо кутије за жалбе пацијената, али је у прошлој години у њима било само 10 незадовољних коментара родитеља. Направили смо пет нових спратова, а дезинфекције обављамо редовно. Не питајте шта све родитељи доносе, само што алигаторе не доводе. Сви би хтели да буду уз децу, што није изводљиво. Свима стојим на располагању за било какав разговор – рекао је Тричковић.

Поменути родитељи се не жале само на лоше услове у здравственим установама, лош смештај и храну, већ и на нехигијену, нељубазност особља и третман недостојан људских бића.
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.